banner51

Bu haber kez okundu.

Bu anket Erdoğan'ı kızdıracak!

TIME her yıl'Yılın Kişisi'ni belirlemek için anket yapıyor. Bu sene sadece anket yok, ikililer arasında kıyaslama da var. O ikililer arasında Başbakan Tayyip Erdoğan ile Mısır'da 3 Temmuz'da Muhammed Mursi'yi deviren ordunun genelkurmay başkanı Abdülfettah el Sisi arasındaki eşleşme özellikle Ankara ile Kahire arasındaki ilişkilerin iyice gerildiği dönemde dikkat çekiyor.

GEZİ Mİ DARBE Mİ

İkilinin kıyaslanma nedeni ise şöyle açıklanmış:

Erdoğan: Türkiye'nin ülkesindeki Wall Street'i İşgal Et benzeri protestoları [Gezi Parkı protestoları] bastıran sözünü sakınmaz başbakanı. Kendisini eleştirenler protestolara müdahalenin Erdoğan'ın otoriter çizgisinin bir işareti olduğunu belirtiyor.

Sisi: Mısır'ın savunma bakanı ve genelkurmay başkanı; bu yıl demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin tartışmalı bir biçimde yerinden edilmesine liderlik etti.

SİSİ ÖNDE, ERDOĞAN FARKI KAPATIYOR

Erdoğan ve Sisi arasında kullanılan oy sayısı dakika dakika artıyor. Şu an için Sisi oyların yüzde 65'unu almış durumda. Ancak Erdoğan farkı giderek kapatıyor. 

LİSTENİN SONUNA GERİLEMİŞTİ

Genel, 42 kişinin yarıştığı ankette ise Erdoğan ilk 5 günlük sonuçlarda listenin son sırasına kadar gerilemişti. Ancak özellikle bugünden itibaren oylarını giderek artırıyor. 

vatan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol