banner51

Bu haber kez okundu.

En garip rekorlar
 
Yüz bakımı

28 Temmuz 2013 tarihinde Tayvan’ın başkenti Taipei’de 1,213 kişi 10 dakika boyunca yüz bakım maskesi takarak dünya rekoru kırdı.


En uzun tırnak
Düşes lakaplı Chris Walton en uzun tırnak rekorunu elinde tutuyor. 18 yıldır itinayla uzattığı sol el tırnakları toplam 3, sağ el tırnakları ise 2.92 metre uzunluğunda.Arılardan elbise
Çinli arı yetiştiricisi She Ping’in vücudu 33 kg ağırlığında 331 bin arı ile kaplanınca Ping adını rekorlar kitabına yazdırmış oldu. Bir öceki rekor sahibi, 26 kg ağırlığındaki arıyı bedeninde taşıyabilmişti.


En uzun 'mohikan' saçı
Japon moda tasarımcısı Kazuhiro Watanabe “en uzun mohikan modeli saç” (kenarı kazınmış saç modeli) rekoruyla tanınıyor. Watanabe’nin saçı Eylül 2012’de 1,13 metre olarak ölçülmüştü.


Hulohop çevirme
4,483 kişi 7 dakika boyunca hulohop çevirerek Guinness Dünya Rekorları’na girmeyi başardı. Rekor, Şubat ayında Bangkok’taki Thammasat Üniversitesi stadyumunda kırıldı.


En çok kaşık
“İnsan Vücudunda En Çok Kaşık” rekorunun sahibi Gürcistanlı Etibar Elchiyev, vücuduna 50 metal kaşığı mıknatıslayarak yerleştirmeyi başarmıştı.


Karda en uzun süre kalma
Bir başka çılgın rekor da Çinli Jin Songhao’ya ait. Songhao, Ocak 2011’de vücudu tamamen karla temas halindeyken 46 dakika 7 saniye geçirerek adını Guinness Dünya Rekorlar’ına yazdırmayı başardı.


En çok pilav
Costa Rica’da 52 aşçı, 1 ton 360 kg ağırlığında Kanton usulü pilav pişirerek 7 bin kişiyi doyurdu ve pişirdikleri pilavın miktarıyla bir rekora imza attı.


Testereli jonklör
2009 Haziranında Slovakyalı Milan Roskopf, 3 elektrikli testereyi 62 kez elinde bir jonklör gibi çevirerek kendi rekorunu egale etti. Roskopf, önceki rekorunda testereleri 35 kez çevirmişti.


Eğlence trenindeki çıplaklar
Güney İngiltere’de 102 kişi çıplak olarak eğlence trenine binince 'bir eğlence trenine çıplak olarak binen en fazla kişi' rekorunu kırdı.


En ağır soğan
“Dünyanın en ağır soğanı” rekoru Eylül 2011’de İngiliz Pete Glazebrook tarafından kırıldı. Glazebrook’un yetiştirdiği soğan tam 7,7 kg ağırlığında.Şemsiyelerle yapılan en büyük yapboz
Çin’in Qingdao plajında 900 şemsiyesiyle oluşturulan ejderha figürü, “şemsiyelerle yapılan en büyük yapboz“ rekorunu kırdı.


En kalabalık 'sumo güreşçisi' topluluğu
Haziran 2010’da Londra’daki Battersea Park’ta bir hayır etkinliği için toplanan Sumo güreşçisi kostümlü insanlar da bu alanda bir rekora imza attı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol