banner51

Bu haber kez okundu.

‘Google’ın akıllı neredeyse hazır’
 Sony, Samsung ve Pebble gibi firmaların başını çektiği akıllı saat alanında Apple’ın da gerisinde kalmak istemeyen Google, akıllı saat çalışmalarına hız verdi. Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin öne sürdüğü iddiaya göre, Google, Android tabanlı bir akıllı saat üzerinde çalışıyor.

Gazete, Glass akıllı gözlüklerini bir türlü piyasaya süremeyen ve bu alanda Recon Instruments ve Meta gibi firmaların gerisinde kalan Google’ın, Temmuz ayından bu yana akıllı saat üzerinde çalıştığını ve birkaç ay içinde kitle üretime geçebileceğini belirtti.

WSJ, Silikon Vadisi’ndeki kaynaklara dayandırdığı haberinde, akıllı saatin Android 4.1 sürümü ile sunulan akıllı kişisel asistan Google Now ile entegre olacağını öne sürdü. Cihazın, Samsung’un sunduğu ve Galaxy akıllı telefonlarıyla birlikte çalışan Galaxy Gear gibi, Nexus modelleri veya Moto X ile uyumlu olup olmayacağı ise bilinmiyor.

Haberde, Google’ın akıllı saatin sahip olacağı batarya için ciddi bir Ar-Ge çalışması yaptığı ve şarj süresine önem verdiği belirtildi.

Google’ın geçtiğimiz yıl WIMM Labs adında bir akıllı saat firması aldığı kısa süre önce doğrulanmıştı.

WSJ’nin haberi hakkında bir açıklama yapmayan Google, 2014’te büyümesi beklenen akıllı saat sektöründe Samsung, Sony, Pebble, LG, Apple ve HTC gibi firmalarla yarışacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol