banner51

Bu haber kez okundu.

Putin'den Gizem Akhan esprisi
St. Petersburg'da bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ortak basın toplantısı düzenledi. Türk ve Rus gazetecilerin sorularını yanıtlayan iki lider arasında zaman zaman ilginç diyaloglar yaşandı.
AY YILDIZ ÖN PLANA ÇIKARILDI
Basın toplantısının yapılacağı salonda iki liderin arkasına Rus yetkililer tarafından beşer Türk ve Rus bayrağı yerleştirildi. Ancak Türk bayrağında ay ve yıldız arka planda kalınca Türk Dışişleri yetkilileri müdahale etti.İki liderin salona girişine dakikalar kala bayraklarda düzenleme yapılarak ay ve yıldız ön plana çıkarıldı.
EŞİYLE GELDİ GİZEM'İ NASIL GÖTÜREBİLİR!
Erdoğan'a bir Türk gazeteci "Gizem Akhan'ı da Türkiye'ye götürme ihtimaliniz var mı?" sorusunu yöneltince Putin, "Sayın Başbakan eşiyle buraya geldi. Nasıl götürebilir, nasıl bir soru soruyorsunuz? diyerek araya girdi ve Başbakan dahil salondakiler kahkahaya boğuldu.
İşte salonda geçen o diyalog;
SORU:
Greenpeace eylemcisi Gizem Akhan'ın durumun konuşma fırsatınız oldu mu? Kendisi kefaletle serbest bırakıldı ama diğer dava devam ediyor. Rusya'ya çıkış yasağı yoksa beraberinizde Gizem Akhan'ı da götürür müsünüz Türkiye'ye?
Putin:
Sayın Başbakan eşiyle buraya geldi. Nasıl götürebilir, nasıl bir soru soruyorsunuz?

Erdoğan:
Sayın Başkan ile bu konuyu görüştük. Bana göre kefaletle zaten şu an bırakılmış olması önemlidir. Yargı süreci devam etmektedir. Ama demir parmaklıkların arkasından çıkmak çok çok önemlidir. Özgürlüğün tadını bilenlerdenim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol