banner51

Bu haber kez okundu.

Saakaşvili'nin seks partisini Sarkozy dağıtmış!

Gürcistan'da 2003 yılındaki Gül Devrimi ile siyaset sahnesine giren ve 10 yıl boyunca bu ülkenin yönetimini elinde bulunduran Mikhail Saakaşvili, anayasaya göre üçüncü kez başkanlığa aday olamadığı için 17 Kasım'da resmen emekli olarak koltuğunu Giorgi Margvelaşvili'ye bıraktı. Ancak Gürcü basını, Saakaşvili'nin ilk emeklilik gününde karıştığı seks skandallarını tek tek yazdı. Haftalık Horonika Nedeli gazetesi, bir başkanlık çalışanına dayandırdığı haberinde Saakaşvili'nin eğlencelerinin iş adamlarından zorla alının paralarla kurulan fondan karşılandığını öne sürdü.

İşte Gürcü liderin kaçamakları; 

- 2008 yılında başkanlık seçimlerini kazanınca, Tiflis Belediye Başkanı Giorgi Ugulava, ve şu anda bu örtülü ödenekten yapılan harcamalardan yargılanan dönemin İçişleri Bakanı Bachana Akhalaia ile birlikte Miss Ukrayna yarışmasına katılan iki güzelle birlikte Londra'ya aleme gitti. Seks aleminin faturası bu fondan ödendi. 

- 2012 yılı sonunda Washington'a giden Saakaşvili, kaldığı Mandarin Oriental oteline 10 hayat kadını çağırttı. Aynı otelde kalan İtalyan siyasetçiler de kalıyordu. 

- 2010 yılında Portekiz'in başkenti Lizbon'da yapılan NATO zirvesinde Tiara Park Atlantic otelinde kalan Saakaşvili, 80 hayat kadını çağırarak Ermeni delegasyonuyla birlikte NATO'ya katılımlarını kutladı. Aynı otelde kalan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy polisi arayarak seks partisini bozdu. Gürcü hükümeti skandalın üstünü örttü. 

Mikhail Saakaşvili'nin bu ödenekten hoşuna giden kadınlara da çok pahalı hediyeler aldığını öne süren gazete , Gürcü liderin hayranı olduğu Ukraynalı şarkıcı Ivanna Melay'ı devlet televizyonunda 300 bin dolara işe aldığını yazdı. 

ALTIN HEDİYE 

Güzel kadınlara zaafı olan Mikhail Saakaşvili, 2008 yılında Rusya ile savaşın eşiğine geldikten sonra ünlü Rus sosyete güzeli Ksenia Sobçak ve GQ dergisi editörü Ksenia Sokolova'ya Başkanlık uçağında röportaj vermiş, bu röportajdan sonra Sokolova'ya altın bir gerdanlık hediye etmişti. 

(Vatan)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol