banner51

Bu haber kez okundu.

Ünlü CEO'lar ne kadar maaş alıyor?.
 
Apple - Tim Cook

Apple'ın ünlü CEO'su Steve Jobs'un ölümünden sonra bayrağı devralan Tim Cook, 378 milyon dolar kazanıyor. Yıllık maaşı 900 bin dolar olan Cook'un kazancının büyük bir bölümü ise şirket hisselerinden ve performans primlerinden geliyor.

Facebook- Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg şirketten 1 dolar alıyor. Yanlış duymadınız! Ünlü sosyal ağ Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'in maaşı sadece 1 dolar. Ancak Zuckerberg'in elindeki hisselerin ederi 2,3 milyar dolar değerinde!

Microsoft - Bill Gates

Saniyede 230 dolar kazanan Bill Gates'in serveti dudak uçuklatıyor. 2012 yılındaki yıllık maaşının 700 bin doların üzerinde olduğu bilinen Gates, 350 bin dolar da prim alıyordu. Asıl gelir kaynağı ise şirket hisseleri olan Bill Gates'in yıllık 5 milyar dolar civarında kazandığı söyleniyor.

Yahoo - Marissa Mayer

Geçtiğimiz yaz Yahoo'nun başına getirilen Marissa Mayer, 38 yaşında ve 2012 yılında 36,6 milyon dolar kazandı.

Amazon - Jeff Bezos

Amazon'un CEO'su Jeff Bezos geçtiğimiz yol 1,68 milyon dolar kazandı. Bu paraya maaşı ve şirket hisselerinden gelen gelirler dahil.

Yandex- Arkady Volozh

1997'de Yandex arama motorunu kuran ve 2000'de CEO olarak göreve başlayan Volozh'un, 600 euro maaş aldığı söyleniyor.

Google - Larry Page

Google'in kurucuları Larry Page ve Sergey Brin de bir ara maaşlarını 1 dolara düşürdüklerini duyurmuştu. Larry Page şirketin CEO'su olarak kariyerine devam ediyor.

Zynga - Mark Pincus

Farmville dünyayı kasıp kavuran oyunların sahibi Zynga şirketinin kurucusu Mark Pincus maaşı da diğer pek çok yönetici gibi 1 dolar.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol