banner51

Bu haber kez okundu.

 Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı

 Fındıklı'da, Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.

Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, Kaymakam Enver Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dursun, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ali Karadeniz ile diğer ilgililer katıldı.

Kaymakam Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, okuma yazma bilmeyenlere ikinci bir şans verilmesi gerektiğini belirterek, "Eğitime ara vermek durumunda kalan başta kadın ve kız çocuklarımız olmak üzere tüm dezavantajlı gruplar, açık liseye kayıtları yapılarak eğitim hayatına kazandırılmalıdır" dedi.

Vatandaşlara meslek kazandırmak amacıyla mesleki ve teknik kurslar açtıklarını ifade eden Yılmaz, "Halk Eğitimi Merkezinin köy ve mahalle muhtarları iş birliğinde gerekli çalışmaları ivedilikle yapmasını istiyorum. Geçen yıla göre, bu öğretim yılının daha başarılı geçmesini de özellikle istiyorum" diye konuştu.

Karadeniz, Fındıklı Halk Eğitimi Merkezi'nce 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 133 kurs açıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Kurslarımıza katılan 2 bin 530 kişi belge almaya hak kazandı. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında ise yöresel özellik ve ihtiyaçlara göre, istihdama yönelik nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi için mesleki ve teknik kurslar açacağız. Herhangi bir nedenle eğitimine ara vermiş kadınlarımızın mesleki açık liseye yönlendirilmeleri ve öğrenmekte zorlanacakları derslerden hayat boyu öğrenme faaliyeti kapsamında yetiştirme kurslarının açılmasına da çalışacağız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol