banner51

Bu haber kez okundu.

Ne işe yarar? Ne içerir? Nasıl tüketilir?
LİKAPA (YABAN MERSİNİ


Ne İçerir?

C vitamini başta olmak üzere, içerdiği lifler ile tam anlamıyla bir antioksidan kaynağıdır.Ne İşe Yarar? 

Kalp hastalığı, astım, artrit, Alzheimer ve yaşa bağlı nörolojik hastalıklara karşı korunmanızı sağlar. Bunların yanı sıra kan şekerini düzeyini kontrol altına almanızda yardımcı olur.Nasıl Tüketilir?

Meyve salatarında ve yoğurt ile birlikte çok lezzetli tüketilebilecek bir besindir. Günde bir avuç yemeniz yeterli olacaktır.


ÇAY


Ne İçerir?

Kafein barındırır kalori içermez.Ne İşe Yarar?

Kan basıncını düşürür. Günlük sıvı ihtiyacına yardımcı olur. kalp sağlığı için son derece faydalıdır.Nasıl Tüketilir? 

Zevkinize göre ekleyeceğiniz limon veya bal ile son derece lezzetli bir karışım elde edebilirisniz. Fazla abartmamak şartı ile günde 2-3 fincan içmek vücudunuz için yeterli olacaktır.


KİVİ


Ne İçerir?

İçerdiği lif ve vitaminler ile önemli bir antioksidan kaynağıdır. En yoğun A ve E vitaminlerini içerir.Ne İşe Yarar?

Astım ve kolon kanserine yakalanma riskini en az seviyeye çeker. Kalp sağlığınızı korumanız adına son derece faydalıdır.Nasıl Tüketilir?

Günde bir kivi vücudunuz ihtiyacı olan tüm mineralleri karşılamaya yetecektir. Meyve salatalarınızda ve tatlı yiyeceklerinizde alternatif olarak tüketilebilir.

BROKOLİ


Ne İçerir?

K ve C vitaminleri açısından güvenebileceğiniz en önemli kaynaktır. Ayrıca folik asit, kalsiyum gibi mineralleri barındırır.Ne İşe Yarar? 

Kanserle mücadelede en önemli yardımcınızdır. İçerdiği kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir. Hamile kadınlar ve emziren anneler için uzmanlar tarafından tavsiye edilir.Nasıl Tüketilir?

Çiğ, haşlanmış, pişmiş hemen hemen istediğiniz türde ve yemekte kullanabileceğiniz bir sebzedir.

ISPANAK

Ne içerir?
A ve K vitaminleri açısından zengindir. folik asit barındırır. Zengin bir protein kaynağıdır ve aynı zamanda lif açısından doyurucudur.

Ne İşe Yarar? 
Tüketildiği taktirde kalbi kuvvetlendirir. Çocukların gelişiminde son derece faydalıdır. Yaşa bağlı hafıza kaybı yaşamanızı önler.

Nasıl Tüketilir?
Pişmiş şekilde tüketebileceğiniz ıspanak, üzerine ekleyeceğiniz yoğurt ile daha da lezzetli bir şekilde tüketebilirsiniz

CEVİZ

Ne İçerir?
E vitamini ve omega 3 yağları açısından son derece zengindir.

Ne İşe Yarar?
E vitamini kalp sağlığını korumanızda yardımcı olurken, ayrıca kuvvetli antioksidan etkisi sağlar. Kolesterol'ü düşürmek için en büyük yardımcınızdır. Uzmanlar tarafından diyabet rahatsızlığı yaşayanlar içinde önerilir.

Nasıl Tüketilir? 
Mevsiminde günde en az 8 tane tüketmek vücudunuz için gözle görülür etkilere sahne olacaktır. Salatalarınızda, sebze yemeklerinde çok lezzetli bir yardımcı tattır. Ayrıca çerez olarakta çok rahat tüketilebilir.

MUZ

Ne İçerir?
Muz tam anlamıyla bir enerji deposudur. Potasyum ve B6 vitaminleri içerir.

Ne İşe Yarar?
Egzersiz sırasında veya sonrasında, enerji takviyesi için son derece etkilidir. kalp ve kanser hastalıklarına karşı koruyucu özelliği mevcuttur. Kan basıncını dengelemede etkilidir.

Nasıl Tüketilir?
Damak zevkinize göre bir çok farklı şekilde tüketebilirsiniz. Hemen hemen her meyve ile uyumludur ve meyve salatalarınızda çok uyumlu bir seçenek olacaktır. Alternatif olarak en fazla hafta bir tüketilmek şartı ile üzerine bal, fındık ve ceviz ile hazırlayacağınız karışım size tam bir enerji patlaması yaşatacaktır.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol