banner51

Bu haber kez okundu.

Parasını Alamadı, İnşa Ettiği Okula Dedesinin Adı Yazılı Pankart Astı
Rize'de, TOKİ'nin yaptırdığı okulun inşaatında çalıştıkları halde paralarını alamamaktan yakınanlar eylem yaptı. Okul önünde toplanan işçiler ve alacaklılar, paralarının ödenmesini istedi. 1 milyon lira alacağı olduğunu ileri süren mermer ustası Muhammet Koçoğlu da, okulun artık kendisinin olduğunu belirterek, 33 yıl önce hayatını kaybeden dedesinin adına okula, 'İsmail Koçoğlu Adalet Meslek Yüksek Okulu' pankartı astı.
Muradiye Beldesi'nde 3 milyon 786 bin lira harcanarak yapılması planlanan Adalet Meslek Yüksek Okulu'nun inşaası için 2011 yılında çalışma başlatıldı. Ancak TOKİ'nin bir şirkete ihale ettiği okulun inşaatı tamamlanamadı. 2013 yılında bir süre duran inşaatın yapımı, iddiaya göre TOKİ'nin yetki vermesi üzerine mermer işlerini yapan Muhammet Koçoğlu tarafından üstlenildi. İnşaat kısa süre önce tamamlandı ancak ne Koçoğlu, ne de elektrik, tesisat, kalebodur ve boya gibi işleri yapanlar alacaklarını tahsil edemedi.

OKUL BENİM DEDİ, DEDESİNİN ADI YAZILI PANKART ASTI

TOKİ'den 1 milyon lira alacağını tahsil edemediğini anlatan ve okulun artık kendisine ait olduğunu söyleyen Muhammet Koçoğlu, dün diğer alacaklalar ile birlikte geldiği okula, 33 yıl önce vefat eden dedesi adına hazırlattığı,'İsmail Koçoğlu Adalet Meslek Yüksek Okulu' yazılı pankartı astı. Kendisini işi bitirmesi için TOKİ'nin görevlendirdiğini anlatan Muhammet Koçoğlu, 'Bana 'İşi yap, paranı ödeyelim' dediler. Bende işleri bitirdim. Paramı istediğimde, 'Git müteahhit firmadan al' dediler. Müteahhit firma iflas etmiş. Beni TOKİ görevlendirdi. Ama şimdi paramı alamıyorum. Okulla ilgili 16 ayrı haciz kararı var. Burada iş yapan herkes mağdur? dedi.

ALACAKLARIMIZ ÖDENSİN

Okulun elektrik ve boya işlerini yapan Cevdet Çakmak da, 2013 yılı Ocak ayında bitmesi gereken iş için TOKİ'nin bir yıl daha ek süre verdiğini belirterek, 'TOKİ bize, 'İşi yapın, paranızı ödeyeceğiz' dedi. Sözlerine güvenerek işi bitirdik. Burada çalışanlara alacaklarının ödenmesi gerekiyor 'dedi. İnşaatta çalışan işçiler de alacaklarının ödenmesini istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol