banner51

Bu haber kez okundu.

Tüp Bebek Zor Bir Tedavi mi?
 Tüp bebek yöntemi uygulamaları gelişen teknoloji ile birlikte çok daha acısız ve ağrısız olmaktadır. Ayrıca ilk yıllardaki uygulamaların aksine uygulaması basit ve kısa sürmekte, anne adayının tüp bebekle alakalı kafasını karıştıran tüm korkuları sağlıklı ve külfetsiz giderilmektedir. Tüp bebek yöntemleri hakkında özet olarak kısaca bilgi verip anne adaylarının meraklarını gidermek açısından tüp bebek tedavi yönteminden biraz bahsedelim:

Tüp bebek tedavisi,  eşlerde herhangi bir korunma yöntemi yoksa ve bir seneyi aşkın bir zamanda çocuk sahibi olunmuyorsa başvurulan bir uygulama yöntemidir. Tedavinin tanımını yapacak olursak, kadının yumurtalıklarından alınan yumurtaların ve erkeğin spermi ile laboratuvar ortamında döllenmesi sağlanarak oluşan embriyonun anne adayının rahmine konulması işlemidir.

Tüp bebekte kadının yaşı
Tüp bebek tedavisinde öncelikle kadının yaşı çok önemlidir. Yaş sınırı 30’un altı ise ideal 37/38’li yaş uygun,38’den sonraki yaş üzerindeyse umutların biraz daha azaldığı bir dönemdir.  Yaşın yanı sıra kadında yumurtanın kalitesi, çiftlerin evlilik süreleri, daha önce anne adayının gebe kaldıktan sonra düşük yapıp yapmadığı, başından herhangi bir hastalığının geçip geçmediği ve tabi ki de tüplerinin açık olup olmadığı çok önemlidir. Hormonlarla alakalı sorunları da var ise bununda göz önünde bulundurulması gerekir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol