banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI BELEDİYESİ UZAKTAN EĞİTİM SINIFLARI KURDU

Fındıklı Belediyesi evde interneti olmayan öğrencilere yönelik EBA sınıfları kurdu.


Fındıklı Belediyesi'nin kurduğu  EBA uzaktan eğitim sınıfında öğrenciler ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Fındıklı belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, yaptığı açıkalamda,  evlerinde internet imkanı olmayan öğrencilere yönelik ilçe merkezinde 2 EBA sınıfı oluşturduklarını söyledi.  


Fındıklı belediyesi olarak eğitime öncelik verdiklerini ifade eden Çervatoğlu, "Bunun için de Zuha Çağdaş Eğitim kooperatifini de kurduk. Bu anlamda da Fındıklı Belediyesi olarak Zuha Çağdaş eğitim kooperatifinin de üyesiyiz. Çocuklarımızın dil eğitimini Matematik, Fen, Doğa bilimlerini, Türkçe’ yi daha iyi öğrenebilmeleri için bizlere ne düşüyorsa onu yapmak için yola çıktık. Son zamanlarda pandemi ile karşılaştığımız eğitimle ilgili sorunlara ilişkin ise bir iş adamımız bizlere bu sınıfı kurmak için bağışta bulundu” dedi.


Türk Eğitim vakfından Selçuk Divanoğlu katkılarıyla da oluşturulacak  iki tane EBA sınıfları olduğunu belirten Çervatoğlu, şunları aktardı:


" Bunun dışında bu programa birkaç iş insanı da katılıyor. Bir sınıfımızı bitirmek üzereyiz. İlk sınıfımızı küçük çocuklarımız için hazırladık. Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat evini de büyük çocuklarımız için hazırlamaya başladık. Toplamda 20 kişilik sınıf oluşturmayı planlamaktayız. Bu projemizde Fındıklılı çocuklarımıza daha nitelikli katkıda bulunmak istiyoruz. Bunun için gerek iş insanlarımız gerek bürokratlarımız, gerek belediye gerek se de yurttaşımız Fındıklı ile birlikte seferber oluyor” dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol