banner51

Bu haber kez okundu.

 Çaykur 200 Çay Eksperi Arıyor

Çaykur Genel Müdürlüğünden yapılan ilanda, işe alınacak kişilere 2 bin 200 TL maaş ve 4 ikramiye verileceği kaydedilirken; söz konusu personel alımı için başvuruların 15 Şubat’ta sona ereceği bildirildi.

Açıklamaya göre, toplam 200 kişi olarak açıklanan personel alımında, işe alınacakların işçi statüsünde ‘Çay Eksperi’ unvanıyla istihdam edilecek.

İş-Kur üzerinden yayınlanan ilanda başvuruların, İş-Kur İl Müdürlüğü veya resmi internet sitesinden İşgücü İstemi (00003077139) numarası ile yapılacak.

Çaykur’a bağlı fabrika ve alım yerlerinde ‘Çay Eksperi’olarak istihdam edilecek personelin alımı için yapılacak prosedürlerin tamamlanmasından sonra işbaşı yaptırılacağı öğrenildi.

İşe alınacak personelin, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (Çaykur) Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun’un il ve ilçelerindeki fabrikalarında, 2016 yılı yaş çay kampanyası döneminde mevsimlik işçi statüsünde çalıştırılacağı belirtildi.

Meslek Yüksekokullarının Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşleme Teknolojisi bölümünden mezun, 200 kişilik önlisans düzeyinde Çay Eksperi mesleğinde geçici işçi alımı yapılacağı bildirilen ilanda ayrıca Artvin, Giresun, Rize, Trabzon illerinde ikamet edenlerin başvurularının kabul edileceği de vurgulandı.

Çaykur’un personel ilanında ayrıca, KPSSP 93 puan türünden en az 60 puan almış adayların başvurusunun kabul edileceği veson başvuru tarihinin ise 15 Şubat 2016 olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca iş başvurusunda bulunacak dayların, Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün 213 04 10-214 04 36-213 04 50 ve 213 04 53 numaralı telefonlarından detaylı bilgi alabileceği de ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol