banner51

Bu haber kez okundu.

ÇAYKUR  ALIMLARA DEVAM EDİYOR

Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, tüm fabrika bölgelerinde yaş çay alımlarına devam ettiklerini belirterek, “Şu ana kadar 147 bin tona yakın yaş çay aldık” dedi.

            Yaş çay alımlarına ay sonuna kadar devam edeceklerini belirten Alim, şunları söyledi:

            “Sahil kesimlerinde büyük oranda yaş çay kampanyası tamamlandı. Orta kesimlerde ise kısmen çay bulunmakta, yüksek kesimlerde henüz çaya başlamayan üreticilerimiz var. Havaların soğuk gitmesi ile birlikte yüksek kesimler etkilendi ve bu bölgelerimizde bazı kesimlerde çay hasadı devam ederken, daha yüksek kesimlerde ise henüz çay olgunluğuna ulaşmadı. Kurum olarak Ekim ayı sonuna kadar yaş çay alımlarımızı sürdüreceğiz. Üreticilerimizin bu süre içinde hasadını yapmasını bekliyoruz.”

            Tüm çay fabrika bölgelerinde yaş çay alımlarına devam ettiğini kaydeden Alim, kuru çay satışlarının hedeflenen rakamlara ulaştığını belirterek; “Yaş çay alımlarımızda şu ana kadar 146 bin 669 ton yaş çay yaprağı aldık, alımlarımız günlük 2 ile 3 bin ton arasında değişmekte, kampanyada hedeflediğimiz 200 bin ton hedefine ulaşmayı bekliyoruz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol