banner51

Bu haber kez okundu.

ÇAYKUR İŞÇİSİNİN KADRO SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Saltuk Deniz, CHP iktidarında Çaykur işçilerinin kadro sorununu çözeceklerini söyledi.

            Çaykur mevsimlik işçilerinin kadro talebi hakkında açıklamalar yapan CHP Rize Milletvekili Aday Adayı Deniz, “Çaykur'da mevsimlik işçi olarak çalışan kardeşlerimiz merak etmeyin bu iktidar sorununuzu çözmezse 13.Cumhurbaşkanı adayımız Bay Kemal'in sözü var çözecek. Onun sözü bizim sözümüzdür” dedi.

            AK Parti iktidarının Çaykur işçisini kadro konusunda sürekli oyaladığını kaydeden Deniz, değerlendirmelerinde şunları kaydetti:

            “Daha öncede bu konuyu sürekli gündeme getirdik. Çaykur'da çalışan mevsimlik işçilerin kadro sorununu çözün. Her çalışanın 12 ay aş ve iş talebi en temel hakkıdır.

            Geçici mevsimlik işçi diye bir şey olmaz. Elbette ki mevsimlik ve geçici yapılan işler vardır. Ama bu işlerin olması çalışanların mevsimlik veya geçici olarak çalışmaya mahkûm edilmeleri demek değildir.

            Devlet her çalışan vatandaşın 12 ay eksiksiz çalışmasını ve aşının olmasını sağlamak, buna ilişkin çalışma kuralları ve olanakları yaratmak zorundadır. Bizim düşüncemiz budur.

            Bu düşünceden baktığımızda Çaykur'da çalışan mevsimlik ya da geçici işçilerin en doğal hakkı da 12 ay çalışmak ve 12 ay aş sahibi olmaktır. Bu sorun Çaykur'da mevsimlik yâda geçici olarak çalışanların talepleri yani onların görüşleri de alınarak çözülmelidir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol