banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI ZİRAAT ODASINDAN REKOR KİVİ ALIMI

Fındıklı Ziraat Odası, bu yıl piyasadaki en yüksek fiyattan üreticilerinden Bir Milyon Yetmiş bin kilo kivi alımı yaparak rekor kırdı.

         Fındıklı Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Özsoy, yaptığı açıklamada, 7 yıldır kivi alımını sürdürdüklerini ve yirmi beş bin kilo ile başladıklarını ifade ederek, 2021 yılında Bir Milyon Yetmiş bin kilo kivi alımına ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

           Piyasadaki enyüksek fiyattan alım gerçekleştirdiklerini kaydeden Özsoy, "Organik üreticilerimizden 90 gr. Üzeri (1.sınıf) kivi için 8,25 TL., 70 -90 gr arası (2.sınıf)için 5.75 TL. ,50-70 gr. arası (3. sınıf) için 2TL.  Konvansiyonel üreticilerimiz için ise 125 gr. Üzeri duble kiviler için 8,25 TL. ,90 gr. Üzeri (1.sınıf) için 8 TL.70-90 gr.(2. Sınıf) için 5,50 TL. 50-70 gr. (3.sınıf) için 2 TL den alımlarımızı gerçekleştirdik"dedi.

Karadeniz Bölgesinde en yüksek fiyattan, en yüksek tonajlı alımı gerçekleştirdiklerini belirten Özsoy, şunları aktardı:

Çiftçilerimiz ve alıcı firmanın karşılıklı memnun kaldığı bir alışveriş oldu. Fındıklı Ziraat Odası olarak her iki tarafı memnun eden organizasyonun sahibi olarak sorunsuz geçen 2021 sezonundan bizden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Ercüment Şahin Çervatoğluna, Saraylım Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ilıcalı’ ya, ürünleri bizim istediğimiz gramajlarda sınıflandırıp sorunsuz olarak alım yapmamızı sağlayan üreticilerimize, bu büyük organizasyonda emeği geçen Yönetim Kurulu, Meclis üyeleri, nakliyeci arkadaşlarımıza forkliftçi, Aşçı ve 30 gün boyunca yağmur çamur demeden çalışan işçi emekçi kardeşlerimize teşekkür ederek sözlerini tamamladı.  

Bir 4 kişi ve açık hava görseli olabilir

Bir yiyecek ve açık hava görseli olabilir

Bir 2 kişi, araba ve yol görseli olabilir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol