banner51

Bu haber kez okundu.

SATIŞ AĞINI GENİŞLETİYOR!

Bu yılın Yaş Çay Alım Kampanyasını tamamlayan Çaykur'un, kuru çay satış hedeflerine ulaşmak için yurtiçi ve yurtdışında tanıtım ve pazarlama atağı başlattığı bildirildi.

            Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, ürettikleri en doğal ve sağlıklı çayları yurtiçi ve yurtdışında tüketicilere ulaştırmak için çalışma yürüttüklerini belirtti.
            Şu ana kadar 120 bin ton kuru çay satışı gerçekleştirdiklerini belirten Alim, "Yılsonu hedefimiz 150 bin ton kuru çay satışıdır. Bu amaçla yurtiçinde ve yurtdışında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dubai, Rusya, Almanya fuarlarına katılım sağladık. Bu fuarlar içerisinde Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında çeşitli ülkelerle çay satışı için bağlantılar kurduk” dedi.
            Azerbaycan ve Özbekistan ile kısa bir zaman dilimi içerisinde satış noktasına geleceklerini kaydeden Alim, “Bunun yanında İspanya, İngiltere, Gürcistan, Kanada, Tunus, Romanya, Kuveyt gibi ülkelerle de bağlantılarımız devam etmektedir. Karşılıklı maliyet görüşmeleri devam ediyor. Çaykur olarak hem yurt içinde hem de yurt dışında ürettiğimiz çaylarımızı tüketicilerle buluşturarak kuru çay satış ağımızı genişletiyoruz. Bu yönde çalışmalarımız hız kesmeden sürecek" diye konuştu.

            İşçinin Maaş Farkları Ödeniyor

            Öte yandan Çaykur'da 2021-2022 yılı Toplu İş Sözleşmesinden kaynaklanan işçi maaş farklarının hesaplara aktarıldığı da kaydedildi.

            2021 yılı Yaş Çay Sezon Sonu değerlendirme toplantısına katılan Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, sendika temsilcileri ve kurum yöneticileriyle birlikte çeşitli değerlendirmelerde bulundu.
            Toplantıda ayrıca, yapılan görüşmeler sonucunda 2021-2022 yılı Toplu İş Sözleşmesinden kaynaklanan işçi maaş farklarının, 2 Kasım 2021 Salı gününden itibaren işçilerin ilgili banka hesaplarına aktarılmaya başlandığı da ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol