banner51

Bu haber kez okundu.

YAŞ ÇAY BEDELLERİ ÖDENİYOR

Kısa adı ÇAYKUR olan Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 2022 yılı yaş çay kampanyasının ilk sürgün dönemi kapsamında Haziran ayı içerisinde üreticilerden aldığı yaş çay bedellerini, 29 Temmuz’da üretici hesaplarına aktaracağı kaydedildi.

ÇAYKUR’un aktarması sonrası üreticilerin, 30 Temmuz'dan itibaren hesaplarındaki parayı çekebilecekleri öğrenildi.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), 2022 yılı yaş çay kampanyası 2. Sürgün yaş çay dönemi alımlarını kesintisiz sürdürürken, bir yandan da üreticilere ödeme yapıyor.

Halen limitsiz yaş çay alımına devam etmesine rağmen günlük yaş çay işleme kapasitesine ulaşamayan ve kapasitenin üçte ikilik bir bölümü kadar yaş çay alabilen ÇAYKUR, bugüne kadar 73 bin ton alım gerçekleştirdi.

ÇAYKUR, ilk iki sürgünde toplamda 285 bin ton yaş çay alımında bulunurken, ilk sürgün dönemine ait ödemeleri ise 29 Temmuz’da tamamlayacak.

Yaş çay kampanyasının birinci sürgün dönemine ait Mayıs ayında alınan 92 bin ton karşılığı yaklaşık 605 milyon lirayı Haziran ayı sonunda üreticilere ödeyen ÇAYKUR, Haziran ayında alınan 120 bin ton yaş çay karşılığında ise üreticilere yaklaşık 800 milyon lira ödemede bulunacak.

ÇAYKUR’un ödemeleri, 29 Temmuz Cuma günü üreticilerin hesaplarına aktararak birinci sürgün dönemine ait yaş çay ödemelerini tamamlayacağı, üreticilerin ise banka hesaplarına aktarılan parayı 30 Temmuz Cumartesi gününden itibaren çekebilecekleri kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol