banner51

Bu haber kez okundu.

23 NİSAN FINDIKLI'DA KUTLANDI
 Fındıklı 'da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, törenle kutlandı. 

Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşunun ardından kutlama programı düzenlendi. Buradaki kutlamalara  Fındıklı Kaymakamı Enver Yılmaz, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban,  İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Dursun ile daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

11 Mart İlköğretim Okulu Müdür yardımcısı Nurettin Şimşek, burada yaptığı konuşmada, 23 Nisan 1920 gününün Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adım olduğunu söyledi. 

Mustafa Kemal Atatürk, ilk meclisin açıldığı 23 Nisan 1920 gününü çocuklara bayram olarak armağan ettiğini belirten Şimşek, "Bu yönüyle de dünya ölçeğinde eşsiz bir lider olduğunu göstermiştir. Türk milleti, dün olduğu gibi bugünde Atatürk ilke ve ideallerinden ayrılmayacak, Cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, geliştirerek muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, çağdaş bir toplum olarak sonsuza kadar var olabilmektir" dedi.

Törende, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenler okunarak ödülleri verildi. Daha sonra öğrenciler tarafından halk oyunları gösterileri  ve çeşitli oyunlar oynandı. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol