banner51

Bu haber kez okundu.

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
Kaymakamlık önündeki Atatürk Anıtına ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Kemal Mollamerdoğlu'nun çelenk sunmasıyla başlayan etkinlikler, bir düğün salonunda Fındıklı kaymakamlığı tarafından ilçede görevli öğretmen ve emekli öğretmenlere verilen öğlen yemeği ile devam etti. Burada Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman öğretmenlerle tulum eşliğinde horon oynadı. 

Daha  Fındıklı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen tören Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkan vekili İsmail Kurt, Rize Üniversitesi Fındıklı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Alaattin Kızıltan, ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Kemal Mollamerdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, ile daire amirleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

Törende, öğretmenlik mesleğine başlayan öğretmenler için yemin merasimi düzenlendi. Emekli olan  öğretmenlere de takdir belgesi verildi.

Öğretmenler tarafından oluşturulan koro tarafından günle ilgili sunu yapıldı. Ardından, şiir, komposisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilerin eserleri okundu ve hediyeleri verilerek tören sona erdi. 

Öte yandan Fındıklı Kaymakamı Karaman, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden ilçe eski milli eğitim müdürü Ali Yılmaz'ın mezarını ziyaret ederek dua etti. Daha sonra sağlık meslek lisesini giden Karaman, burada görevli öğretmenlerin öğretmenler günü kutlayarak çiçek takdim etti. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol