banner51

Bu haber kez okundu.

AKUT RİZE’DE, “ANADOLU’YLA EL ELE”
 Motorola Solutions ve AKUT, “Anadolu’yla El Ele”sosyal sorumluluk projesi kapsamında Rizeli öğrencileri doğal afetler konusunda bilgilendirdi.

Kamu ve kurumsal şirketlere yönelik kritik haberleşme çözümleri alanının önde gelen üreticilerinden Motorola Solutions (NYSE: MSI), sosyal sorumluluk alanında gelenekselleştirdiği projelerine bu yıl da AKUT Arama Kurtarma Derneği işbirliğiyle devam ediyor.

 
Üç etaptan oluşan “Anadolu’yla El Ele” projesinin ilk durağı Rize’nin Çayeli ilçesi oldu. Proje kapsamında 2015 yılı boyunca okul çağındaki çocuklara doğal afetler ve acil durumlar konusunda uzmanlığı bulunan AKUT temsilcileri tarafından acil durumlarda nasıl davranılması gerektiği konusunda farkındalık yaratacak ve hem kendilerini hem de sınıf arkadaşları ve akrabalarını korumaya yönelik bilgiler verilmesi amaçlanıyor. Seminerlerde ayrıca her bir öğrenciye içinde eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitli gereç ve malzemelerin yanı sıra doğal afet ve kazalar konusunda bilgilendirici bir kitapçığın da yer aldığı birer okul çantası armağan ediliyor.

Rize Valisi Ersin Yazıcı, Çayeli Kaymakamı Turgay Ünsal, Çayeli Belediye Başkanı Dr. Atilla Esmen, Ak Parti İstanbul Milletvekili Dr. İsmail Safi’nin yanı sıra AKUT Başkanı Nasuh Mahruki ve Motorola Solutions Türkiye Ülke Müdürü Bora Gürçay’ın katıldığı seminer, 16 Ocak 2015 tarihinde Çayeli Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 
 
Etkinlikte Motorola Solutions adına konuşan Bora Gürçay, konu hakkında şunları dile getirdi: “Dünya çapında ofisleri bulunan Motorola Solutions, faaliyet gösterdiği her ülkede topluma fayda ve katma değer sağlayacak çalışmalarda bulunmaya azami gayret gösteriyor. Bu doğrultuda, ülkemizin önde gelen sivil toplum örgütlerinden AKUT’la işbirliğine giderek her yıl Türkiye’nin farklı bölgelerindeki çocuklarımızı doğal afet ve kazalar konusunda bilinçlendiriyoruz. Motorola Solutions olarak bugün Rize’de start verdiğimiz “Anadolu’yla El Ele” projesi dahilindeki etkinliklerle Türk toplumuna katkı sağlamaya ilerleyen dönemde de devam edeceğiz.”
 
Türkiye’nin önde gelen sivil toplum örgütlerinden biri olan, 35 bölgede 1600`e yakın alanında uzman gönüllüsü bulunan AKUT, yüksek hareket kabiliyeti ile hem Türkiye hem de yurt dışındaki kurtarma operasyonlarında yer alarak deneyimlerini paylaşıyor.
 
“Anadolu’yla El Ele” projesi, Motorola Solutions’ın sosyal sorumluluk alanındaki projelere destek veren uzantısı olan Motorola Solutions Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçiriliyor.
 
Motorola Solutions hakkında
Motorola Solutions, özel kurum ve kamu kuruluşlarına yönelik ticari ve kamu acil haberleşme çözümleri alanında önde gelen tedarikçilerden biri konumundadır. En ileri iletişim teknolojileriyle global bir lider olan Motorola Solutions, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda en yenilikçi çözümleri sunar. Motorola Solutions New York Borsası’nda (NYSE) “MSI” koduyla işlem görmektedir. Konu hakkında daha ayrıntılı bilgi için  www.motorolasolutions.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol