banner51

Bu haber kez okundu.

AMBALAJ ATIKLARI GERİ KAZANIM PROJESİ’
Fındıklı Belediyesi ile Atmaca Geri Dönüşüm şirketi ile Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği kapsamında  ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı projesi uygulama sözleşmesi imzalandı.

Fındıklı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Osman Çınar ile karşılıklı görüşmelerden sonra birlikte adımlar atma ve birlikte proje yürütme kararı alındı. 

Aynı zamanda Ambalaj Atıkları Geri Kazanım Projesi koordinatörü olan Ali Osman Çınar, ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı projesinin Fındıklı için önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Proje yönetim plan taslağının oluşturulduğunu belirten Çınar, "Yapılan sözleşmenin konusu Fındıklı Belediyesi'nin de teşvikiyle Ambalaj atıklarının evsel atıklardan ayrı toplanmasıdır. Çevre sağlığı için çok duyarlı davranmamız gerekiyor. Bunun için  geri dönüşüm uygulamasının ilçede olması gerekiyordu. Çevre bilinci ve duyarlılığının olması için çeşitli eğitim faaliyetleri de yürütüyoruz.  Geri dönüşüm konusunda okullarda ders olarak çevre temizliği eğitimi veriyoruz"dedi.

Atmaca Geri Dönüşüm'ün Çevre Mühendisi Seçil Koçoğlu ise, Çevre Mevzuatına uygun bir şekilde çalışmalarını yapacaklarını ifade ederek, "Daha öncede belirttiğimiz gibi diğer belediyeler ile de  Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve Geri kazanımı projesi uygulama sözleşmesi imzalamak ilk hedefimizdir. Yapılan çalışmalarla beraber şuana dek Ardeşen Belediyesi ve Fındıklı Belediyesi ile sözleşmemiz mevcut olup Pazar Belediyesi ve Çayeli Belediyesiyle de sözleşme aşamasına kadar gelmiş bulunmaktayız. Çevre sağlığı ve Ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması için çalışmaları hızlandırdık"dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol