banner51

Bu haber kez okundu.

ATIKLARIN ÇEVREYE ZARARLARI VE GERİ DÖNÜŞÜ
 Fındıklı Kültür Çevre ve Sosyal  Dayanışma Derneği  "Atıkların çevreye zararları ve geri dönüşü" konulu toplantı düzenledi.

Gökçem Sitesi salonunda yapılan toplantıya, Fındıklı Belediye Başkan Yardımcısı Osman Çınar, Fındıklı Kültür Çevre ve Sosyal  Dayanışma Derneği başkanı Tacettin Tibukoğlu ve başkan yardımcısı Yaşar Özcihan,  Lipton firması temsilcisi mühendis Ahmet Karaoğlu, Atmaca Atıkları Toplama Ayrıştırma Tesisleri sorumlusu çevre mühendisi Seçil Koçoğlu ve tesis yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

Dernek adına toplantıyı organize eden dernek başkan yardımcısı Yaşar Özcihan, yaptığı açılış konuşmasında, Gökçem Sitesinde karşılaştı atık pil kutusu bu toplantımızın çıkış noktası olduğunu ifade edere, "Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar çerçevesinde “Atıkların çevreye zararı ve geri dönüşü" ile ilgili site toplantıları düzenleme kararı aldık. Bu konuda önemli çalışmaları bulunan Lipton firması ile Atmaca Atıkları Toplama Ayrıştırma Tesis yetkilileri ile görüşerek iş birliği önerdik. Lipton firması ve tesis yetkililerine teşekkür ettik" dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Osman Çınar ise, belediye olarak çöp konusunda çalışma yaptıklarını ve okullarda ders vermeye başladıklarını belirtti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol