banner51

Bu haber kez okundu.

AVCI'NIN  FINDIKLI ZİYARETİ
 Milletvekili Avcı Fındıklı programı kapsamında ilk olarak Rizespor Başkanı Fındıklılı iş adamı Hasan Kartal’la bir araya geldi. Yeni başkan Hasan Kartal’ı tebrik etti. Rizespor’daki son gelişmelerle ilgili sohbet ettiler. Ardından ilçe teşkilatıyla bir araya gelen Milletvekili Avcı Fındıklı teşkilatçalışmaları ilgili bilgiler aldı. Daha sonra yaylacılar, ıhlamurlu ve yeni şehitlik köylerini ziyaret ederek yayla yollarında incelemelerde bulundu.

Yaylacılar köyü, Çatak Yaylası Dere yaylası ve Baş Mağara yayla yolunda incelmelerde bulunan Avı,  Ihlamurlu ve Yeni şehitlik köyüne giderek buradaki yayla yollarında yapılan çalışmaları inceledi.

Milletvekili Avcı ziyaretler sonrasında yaptığı açıklamada, “Bugünkü Fındıklı ziyaretimizde ilk olarak ilçe teşkilatımızla bir araya gelerek teşkilat çalışmalarınıdeğerlendirdik. Köy ziyaretleri kapsamında Yaylacılar köyüne giderek Çatak,  Dere ve Baş mağara yayla yolundaki çalışmalarıyerinde inceledik. Bu yolaynı zamanda7 köyün yayla yoludur. Vatandaşlarımız bu yolun yapılmasını özellikle talep etmişlerdi. Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı ile özel idarenin ortaklaşa yürüttüğü çalışmayla yolun yapımına başlandı ve çalışmalar devam ediyor. Bu yol Bölgedeki hayvancılık ve arıcılığın geliştirilmesi için son derece önemlidir. Yolun tamamlanmasıyla birlikte buradaki hemşerilerimiz yaylalarına daha rahat bir şekilde ulaşım sağlayarak hem aracılık hem de hayvancılık faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürecektir. Buradaki incelemelerin ardından Ihlamurlu köyümüzü ziyaret ettik. Köyümüzdeki yatırımları inceledik. Bir diğer ziyaretimiz Yeni Şehitlik köyüne oldu yine burada salma yaylası ve sultan yaylası yolundaki çalışmaları inceledik. Fındıklı ziyaretimiz kapsamında özellikle yayla yolları konusunda önemli incelmelerde bulunduk. İnşallah bu yolların en kısa zamanda tamamlanması için elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız.Hemşerilerimizin bizlere vermiş olduğu desteğe karşılık  daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz.  Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Rize’nin yatırımları yakından takip etmeye devam edeceğiz. “ dedi

Köy muhtarları Milletvekili Avcı’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Bölge halkının çok önem verdiği konulardan biri olan yayla yolları konusunda yapılan çalışmalardan dolayı vatandaşlarmemnuniyetini iletti. 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar, dağ, açık hava ve doğa

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol