banner51

Bu haber kez okundu.

BABA DESTEK PROGRAMI'NA KATILAN BABALARA SERTİFİKA
 Fındıklı 11 Mart İlkokulunda, Fındıklı Halk Eğitim merkezi organizatörlüğünde gerçekleştirilen Baba Destek Programı'na (BADEP) gönüllü olarak katılan babalar sertifikalarını aldı.   

11 Mart İlkokulu Konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Ergene, Şube müdürleri Ayfer Oral ve Hasan Tilki, Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, İlçe Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu, Halk Eğiti Müdürü Mustafa Sandıkçı, 11 Mart İlkokulu Müdürü Göksel Yıldırımkaya, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyde Özkaya, 11 Mart İlkokulu Rehber Öğretmeni ve BADEP  eğitimini gerçekleştiren Sadettin Sorhan, babalar ve öğrenciler katıldı. 

BADEP  eğitim sorumlusu Sadettin Sorhan, yaptığı açıklamada, BADEP Rize'de ilk defa Fındıklı'da açıldığını ve 16 babanın sertifika aldığını ifade ederek, şu an ikinci BADEP grubu Aksu Atatürk İlkokulunda gerçekleştirildiğini söyledi.

 BADEP, Türkiye’de babaların çocuklarının gelişiminde daha etkin ve olumlu bir rol oynamaları için geliştirilmiş, bilimsel temelli bir eğitim programı olduğunu kaydeden Sorhan, şunları aktardı: 

"Katılımcı babalar; çocuk gelişimi ile ilgili bilgi düzeylerini artıran, iletişim becerileri kazanmalarını sağlayan ve bunun sonucunda daha demokratik tutumu benimsemelerine yol açan eğitimler almaktadır. Baba Destek Programı 15 ile 20 arasında baba katılımıyla katılımcı grup tartışması ve diğer yetişkin eğitimi yöntemleri (örnek olay çalışması, hayalinde canlandırma, alıştırma vb..) kullanılarak yapılmaktadır. Grubun tamamının kendi babalarından ve kendi babalıklarından getirdikleri deneyimleri paylaşabildikleri ve tüm grubun birbirinden öğrendiği etkileşimli çalışmalar yapılmaktadır. Program iki modül halinde 3-6 ve 7-11 yaş dönemi çocuklarının babalarına yönelik olarak uygulanmaktadır. 14 hafta süren program, haftada bir gün, 2,5 saat süreyle uygulanan bir yetişkin eğitm programıdır. Program yapılandırılmış bir el kitabı ile BADEP Eğitici Eğitimini tamamlamış MEB öğretmenleri tarafından uygulanmaktadır. "
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol