banner51

Bu haber kez okundu.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ÇERVATOĞLU'NA DESTEK

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ÇERVATOĞLU'NA DESTEK

Fındıklı Belediyesine kayyum atanacağı iddiaları üzerine Artvin'deki 5 CHP'li Belediye Başkanları destek için Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nu ziyaret ettiler.


CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu'nu ziyaret ettiler. Ziyarette CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz ve CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadırhan Kadıoğlu da hazır bulundu.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Türkiye’de siyasetin nasıl kurulduğunu nasıl işlendiğini hep birlikte bildiklerini ifade ederek, “İlk önce bu işlerin kokusu çıkar daha sonra da kendisi meydana gelir. AKP Faşizmi yaygınlaşarak yükselen ve kendi diktatöryasını oluşturan bir yapıyla karşı karşıyayız. Onun için dayanışmayı en yüksek noktaya çekmek zorundayız.” dedi.

Müfettişler denetlemeye geldi


İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin Fındıklı Belediyesi'ni teftişe geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu: "Denetlemeye gelen müfettişlerin burada olmasından hiç rahatsız değiliz, tam aksine bizim bütün belgelerimiz açık. Geldikleri zaman kendilerine rutin kontrol mü diye sorduğumuzda, lafı geveleyerek cevap verdiler. Nerden diye sorduğumuzda Çayeli’nden geliyoruz dediler, daha önce neredeydiniz dediğimizde Yomra’da dediler. Ben de kendilerine Yomra İyi Parti’de, Çayeli MHP’de, Fındıklı da CHP’nin, herhâlde siz muhalifleri denetliyorsunuz dedim. Öyle değil denince beyan esastır bizde diyerek kabul ettik. Gerekçe ne dedik. Atatürk Anıtı dediler. Bize gelen yaklaşık 15-20 gündür bilgiler ise ya kayyum atanacak ya da istifaya zorlayacaksınız CHP siz belediyelerde çoğunluksunuz Ercüment istifa etsin kendi içinizden seçin. Bugün hatta Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü ve il örgütü bu konuyu kamuoyuna ve halka paylaşımına karar verince yine yetkili ağızlardan ‘ya bunu yapmasaydınız yine konuşacaklar’ deyip, o 3 kişi yine konuştu, MHP İlçe Başkanı, İyi Parti İlçe Başkanı ve dün de AKP ilçe başkanı bu konuları konuştu.

Mesnetsiz iddialar

Sadece benim istifamda değil hatta ve hatta içeride kimin olacaklarını kafalarında seçtikleri bir kişiyi karar vermişler. Gerekçeleri ne dediğimizde, Millet bahçeleri, millet kıraathaneleri, 100. Yıl Atatürk Parkını Kazım Koyuncu Parkına dönüştürmek. Diğer bir sorun biz yeni yılda organizasyonlar yaptık. Buradaki aileler yılbaşında ya, yanı başımızda bulunan Batum’a kaçar ya evinde televizyon seyreder. Başka bir şeyler yapalım mı dedik. Kadın Meclisimizden Esnaf Meclisimize kadar. Herkes evinde yemek yaptı. Belediyemizde bir şeyler hazırladı Caddeleri süsledi. Mini bir konser organize ettik gece 12’ye kadar. Orada 360 esnaf çeşitli hediyeler verdi, burada çok ilginç 700 küsür hediye vardı ve Noel baba da vardı. Noel baba da dini değerleri rencide ettiğimiz yönünde, bir suçumuzda oymuş. Daha sonra da ticari faaliyetlerimizle ilgili çeşitli şeyler söyleniyor. Dün talihsiz bir partinin ilçe başkanı da talihsiz bir şey konuştu. Bir başka şeyde promosyon. Belediye çalışanlarının bankalardan aldığı promosyonu ben haraç olarak toplamışım. Bir de çöp yeri ile ilgili bir vatandaş ile tartışmamızda yine dini değerleri rencide etmekten dolayı dosyalar klasörler olduğu söylendi. O klasörlerden bir tanesini incelemek üzere bugün müfettişlerimiz geldi. Hoş geldiniz dedik ve içeride çalışmaya başladılar” dedi.
 

Belediye Başkanlarından destek açıklamaları

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “Vatandaş cevabını en seri bir şekilde ilk yapılacak seçimlerde, en şiddetli bir şekilde vereceğini düşünüyorum. Yapılan uygulamalar artık hak, hukuk, adalet ilkeline aykırı bir uygulama. Bunu vicdanen kabul etmek mümkün değil." dedi.


Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir: “Türkiye’nin davası şudur. Belediyeler ikiye ayrılıyorlar, rantçı belediyeler halkçı toplumcu belediyeler. Ardanuç, Artvin, Şavşat, Fındıklı, İstanbul fark etmiyor. Hesaplaşma şudur, Halkçı belediyeler niye halkçı niye toplumcu niye kaynağını rantçılara ayırmıyorsunuz diye bir mücadele var, Fındıklı da bunun bir parçası. Hepimiz aynı taraftayız. Halkçı taraftayız toplumcu taraftayız. Bu memleketi Rantçı taraflara yedirmeyeceğiz. Desteğimiz bütün toplumcular ve halkçılarla yan yanadır. Fındıklı halkına desteklerimizi bildiriyoruz." dedi.


Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan: “Hiçbir zaman ranta talip olmadık. Her zaman halkın yanında olduk. Her zaman adaletin ve düzgün bir şekilde halkın anlayabileceği ve halkla birlikte yöneteceğimizi her zaman ifade ettik. Fındıklı belediyesinde Ercüment başkanımız Fındıklı’da gereğini en güzel şekilde yapıyor. Fakat halkla birlikte olmak halkla birlikte yönetmek sanıyorum ki birilerini rahatsız etti. Bu rahatsızlığı artık bu halk yemeyecektir. Fındıklı’nın da, Fındıklı halkının da Fındıklı belediye başkanının da her zaman yanında olduğumuzu buradan belirtmek istiyorum.” dedi.


Arhavi Belediye Başkanı Veysi Kurdoğlu: “Ercüment kardeşim yalnız değil. Her zaman onun yanında olacağız. Şahsi olarak ilk günde yanındaydım. Şimdide yanında olacağım. Üzülerek söylemek istiyorum, Sayıştay'dan 3 kez, İçişleri Bakanlığından 3 kez müfettiş istedim ne gelen var ne giden. 1 senem geçti gelin beni bir denetleyin dedim ama hala gelen yok." dedi.
Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi: “Ercüment Başkan her zaman yanındayım. Hopa arkanda haberin olsun." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol