banner51

Bu haber kez okundu.

BELEDİYE BÜTÇESİNİ HALK BELİRLİYOR

Yıllık bütçe planlamasına başlayan Fındıklı Belediyesi, bütçeyi  mahalle toplantıları yaparak halkla birlikte belirleyecek.
 

Fındıklı Belediyesi, 2021 bütçesini belirlemek için mahalle toplantılarına başladı.  Sahil Mahallesi'nde yapılan toplantıya Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu ve bazı Belediye meclisi üyeleri, Mahalle Muhtarı ve vatandaşlar katıldı.

Mahalle sakinleri, istek ve eleştirilerini ileterek yapılacak hizmet ve yatırımlara dair önceliklerini belirledi.

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, burada yaptığı konuşmada, belediye gelirlerinin nereye kullanılacağına Fındıklı halkının karar vereceğini söyledi.

"Söz, yetki, karar Fındıklı halkının olacak" sloganı ile yola çıktıklarını ifade eden Çervatoğlu, "Seçim öncesi piramiti tersine çevireceğimizi söylemiştik. En altta biz en üstte halk olacak demiştik. Bu anlayışla ve Meciyle 1,5 yılda birçok hizmet gerçekleştirdik. 2021 yılı bütçesi planlanırken de halkın vergilerinin nereye kullanılacağına halk karar versin, hep birlikte karar verelim dedik. Bu kapsamda mahalle toplantılarına başladık. Mahalle toplantılarımız 1 hafta sürecek. İstek, eleştiri, önerileri alacağız ve 1 hafta sonunda tüm mahalleler ortak toplantı gerçekleştirerek hep birlikte hizmet ve yatırım önceliklerini belirleyeceğiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol