banner51

Bu haber kez okundu.

Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü
 Fındıklı'da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü nedeni ile anma töreni düzenlendi.

Kaymakamlık önünde düzenlenen törene Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş, daire amirleri, sivil toplum örgüt temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler ile gaziler katıldı.

Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan tören halk eğitim merkezi konferans salonunda Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi'nin düzenlediği programla devam etti. 

Burada günün anlamıyla ilgili konuşma yapan Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Temiz, "Memleket içinde ve dışında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz"dedi.

 Tüm ulusların tarihlerinde kahramanlık günleri olduğunu ifade eden Temiz," 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümünü yaşıyoruz. Bu gün büyük bir yıl dönümü. Asırlık bir destan. Çanakkale öyle bir günki dünyada eşi ve benzeri olmayan bir gün. Bugün hem coşkuluyuz aynı zamanda bir o kadar üzüntülüyüz. Çünkü guruluyuz ecdadımız Akif'in ifadesi ile tek kişi canavarın ölüm kusan makinelerine karşı göğsünü siper etmiş. Çanakkale'de etten kemikten dağlar örmek suretiyle Çanakkale'yi geçilmez yapmıştır. Bir o kadar da üzüntülüyüz binlerce vatanda evladı Gelibolu'yu kanlarıyla sulamıştır"dedi.  

Daha sonra Ilıca Mahallesi ve Kıyıcık köylerindeki şehit mezarları ziyaret edildi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol