banner51

Bu haber kez okundu.

ÇERVATOĞLU'NDAN MİLLETVEKİLİ TAHMİNİ

Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, partilerin Milletvekili adayları netleşmeden önce yaptığı değerlendirmede, 'Rize'de 2 milletvekili çıkartabiliriz' dedi.

            Millet İttifakı'nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu'nun, geçen hafta Trabzon'da gerçekleştirdiği 'Millet Buluşması' mitinginin ardından, 'Gerçek Gündem' adlı internet haber sitesine yaptığı değerlendirmede Çervatoğlu, "Bu ülkede yine baharlar gelecek" ifadelerini kullandı.

            Yaptığı değerlendirmede, "Aslında biz bu değişimi 2019'da Rize Fındıklı ile Trabzon Beşikdüzü'nde lokal olarak gerçekleştirmeye çalıştık" diyen Çervatoğlu, şunları kaydetti:

             "Şimdi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı ve Millet İttifakı genel başkanlarının Cumhurbaşkanı yardımcılığı ile birlikte özellikle Karadeniz için Ekrem İmamoğlu'nun, Cumhurbaşkanı yardımcısı olması başka bir havanın başka bir rüzgarın daha esmesini sağladı.

            Aslında değişim isteyen kitle çok net ve çıplak gözle görülebiliyor. Bahar gelecek demiştik 2019'da; biliyoruz ki bu ülkede yine baharlar gelecek. Güneş doğudan doğuyor, yine doğudan güneşler doğacak ve bu ülkeye özgürlük, eşitlik, barış, kardeşlik ve hakça düzen gelecek."

            Halkta Değişim İsteği Var!

            Yaptığı değerlendirmede, 'Rize'de en az 1 milletvekili çıkaracağımızı düşünüyoruz' diyen Çervatoğlu, şöyle devam etti:

            "1 milletvekili çıkarma potansiyelimiz çok yüksek, 2 milletvekili olma olasılığı var. Millet İttifakı'nın ortak çalışmasıyla 2 milletvekili mümkün olacak. Biz bu seçimlere 2019 seçiminden sonra hazırlanmaya başladık. Cumhurbaşkanı seçimini Milletvekilli seçimlerinden ayırmıyoruz. Bir bütün olarak alıyoruz. Bu ülkenin daha huzurlu bir ülke olması için 400 vekil rakamına ulaşmak için Rize'de 2 milletvekili çıkarmak için çalışma yapıyoruz. Halkta bir huzursuzluk, değişim isteği var. Bu değişim isteğini doğru yerlere kanalize etmek önemli. Bunun için çaba sarf ediyoruz. Genel Başkanımızın söylediği gibi hangi partiye oy verdiyseniz verdiniz ama bugün elinizi vicdanınıza koyarak bu ülkenin, Karadeniz'in çiftçisinin, köylüsünün, halkının daha güzel, daha mutlu yaşayacağı bir düzen oluşması için oy kullanın, diyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol