banner51

Bu haber kez okundu.

 CHP FINDIKLI PARTİLİLERE ÇAĞRI

CHP Fındıklı İlçe Başkanı  Oktay Büyüklü , "Gün yakınma, birbirimizi eleştirme günü değil mücadele etme günüdür.” 

Büyüklü, yaptığı yazılı açıklamada, 2015 genel seçimlerinin ülke açısından en önemli seçim olduğunu belirterek, bu seçimde ya tek kişi diktatörlüğüne geçileceğini ya da demokrasiyi yeniden inşa edeceklerini ifade etti. 

AKP’nin 12 yılda iktidar olması ülke ve insanlık için güzel işler yapmış olması anlamına gelmeyeceğini kaydeden Büyüklü, şunları aktardı: 

"Çok şey söylemeye gerek yok Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Kamalak’ın söylediklerine bakmak yeterlidir.AKP bir projenin partisidir. Projenin uygulayıcıları için başarılıdır. Ama Türkiye için başarısızdır. Yaptıklarını tek tek saymaya gerek yok."

 

2015 genel seçimleri bir var olma, yok olma seçimidir

 

2015 genel seçimlerinin bir var olma, yok olma seçimi olduğunu dile getiren Büyüklü, "Her türlü kişisel durumdan, kişisel beklentiden, saptamadan veya her türlü önceliğimizden daha önemlidir. 91 yaşında olan partimizde kırgınlıkların iç çekişmelerin olması doğaldır. Siyasetin öznesi insandır. İnsan ilişkileridir.

Değişik zamanlarda yöntem yaklaşımları nedeniyle farklılıklarımız, eleştirilerimiz, karşı duruşlarımız olabilir. Partimizde eleştiri ve karşı duruşların gösterileceği dönemler kongre dönemleridir. Mücadelede katkısı olan yeri olan tüm arkadaşlarımız kongrelerde aday olmalılar. Partimiz ancak böyle yenilenerek güçlenir ve daim olur. Şu an gündemimizde kongre yok, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti için bir var olma seçimi var.Bu nedenle artık bunları bir kenara bırakıyoruz" dedi. 

"Başarmak için bir arada olmalıyız" 

Büyüklü,  başarmak için bir arada ve dayanışma içinde olarak birlikte mücadele edilmesi gerektiğine işaret ederek şunları söyledi: 

"Çünkü gün artık yakınma günü değil birlikte mücadele etme günüdür.

Gün AKP’yi seçimlerde yenip CHP’yi iktidar yapmak ve Bağımsız, Demokratik, Laik Türkiye Cumhuriyetini yeniden inşa etme günüdür.Bu hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir.Hepimizin halkımıza karşı sorumluluğuz var.Bizler bu sorumluluğumuz bilinciyle parti üyesi olduk, meclis üyesi, il genel meclis üyesi  ve şimdi ve bundan önceki dönemlerde parti organlarında bulunduk. Bulunmaya devam ediyoruz.Bu nedenle, artık tüm zamanımızı, tüm emeğimizi, tüm düşüncelerimizi, tüm bilgi ve deneyimimizi partimizin 2015 yılı seçimleri için yapacağı çalışmalara ayıracağız." 

"Partiyi iç çekişmelerin alanı halinle getirmek isteyenlerin partide yeri yok" 

Partimizin bizlere verdiği görevleri yerine getirerek  hatta görev verilmesini beklemeden görev istenmesi gerektiğini belirten Büyüklü, "Fındıklı’nın her mahallesi, her köyü, her evi, her sokağı, her yeri bizim için mücadele alanı AKP’ye karşı yaşamı yeniden örgütleyeceğimiz alanlar olacaktır.Tüm arkadaşlarımız bulundukları her noktada her an bu mücadelenin bir parçası, sürükleyicisi ve örgütleyicisi olacaktır.Unutmayalım ki, harmanda izi olmayanın ekinde gözü olamaz.Parti çalışmalarına katılmayanların, partiyi iç çekişmelerin alanı halinle getirmek isteyenlerin,  partimizde yerleri yoktur ve bundan sonrada olmayacaktır.Önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir danışma kurulu toplantısı düzenleyerek  yönetim kurulu olarak hazırladığımız çalışma programını bilgilerinize sunacağız ve sizlerin de katılımıyla programımızı netleştirip hep birlikte çalışmalara başlayacağız.İnanıyorum ki 2015 yılında Fındıklı’da ve Türkiye’de birinci parti çıkacağız ve Ülkemizi AKP’den kurtaracağız"dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol