banner51

Bu haber kez okundu.

CHP FINDIKLI'DAN, 'ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NE DESTEK

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüyüş çağrısına, CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı'ndan da destek geldi.

Cumhuriyet caddesinde toplanan bir gurup, ellerinde 'adalet' yazılı dövizlerle sloganlar atarak Hayati Aykut Parkı'na yürüdü. Etkinliğe, CHP il başkanı Mesut Rakıcı ve il yönetimi, CHP Fındıklı ilçe başkanı Kadirhan Kadıoğlu ve yönetimi, çevre ilçe başkanları partililer ile vatandaşlar katıldı.

CHP Fındıklı ilçe başkanı Kadıoğlu, Hayati Aykut Park'ında yaptığı açıklamada, haksızlık yapıp tüm insanlar ile birlikte olmaktansa, adaletli davranıp tek başına kalmanın daha iyi olduğunu söyledi. 

Referandum sürecinde yaşanan hukuksuzluk sürecinin aynı hızla devam ettiğini belirten Kadıoğlu, "Bu ülkede görevi gazetecilik olan, halkın oyları ile seçilmiş milletvekili olan, akademisyen olan, siyasi parti temsilcisi olan, barış ve huzur isteyen insanlarımız keyfi hukuki kararlarla şu an cezaevindeler. Adalet önce devletten gelir. Bir tek kişiye yapılan haksızlık bütün topluma yapılan tehdittir.Yargının siyasallaşması, ohalin amaçlarından saptırılarak tüm muhalif kişi ve kurumlara yönelik bir baskı ve infaz aracına dönüştürülmesi asla kabul edilemez. Adalet yoksa yargıya güven kalmamışsa o zaman milletin demokrasi ve hukuk kuralları içerisinde direnme hakkı meşru hale gelir"dedi.


Grup, basın açıklamasının ardından sloganlar atarak dağıldı.
Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 16 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, kalabalık, ağaç ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, kalabalık ve açık hava


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol