banner51

Bu haber kez okundu.

 CHP FINDIKLI'DAN ÇORUH AKSA'YA TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fındıklı İlçe Başkanlığı Elektrik tahsilat ve abone işlemlerinin Ardeşen'e taşınmaması için imza kampanyası başlatacak.

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, son yıllarda ilçede bir çok kurumun Ardeşen’e taşınmasıyla vatandaşların hizmet almada sıkıntı yaşadıkları belirtildi.

Çoruh AKSA’nın Tahsilat servisi EPSAŞ ve abone servisi EDAŞ hizmetlerinin Ardeşen’e taşınacağı kaydedilen açıklamada, bu hizmetleri almak isteyen Fındıklı halkı Ardeşen’de gitmek zorunda kalacağı ifade edildi.

-FINDIKLI HALKINI DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ-

Fındıklı’daki tüm tüketicilerin mağdur olmaması için Fındıklı halkını dayanışmaya çağıran CHP Fındıklı ilçe teşkilatı, yaptığı yazılı açıklamada şunlar aktarıldı:

“Bugün dünyanın en pahalı elektrik hizmetini almaktayız. ÇORUH AKSA daha yeni %16’lık zam yapmıştır. Çok eskimiş dağıtım hatlarından kaynaklı enerji kayıplarını zam yapmak koşulu ile vatandaşlarımızın üstünden aldığı bilinmektedir. Bu kış en küçük hava koşullarında bile saatlerce elektriksiz kalan ilçe halkımız bunu hak etmemektedir. Ayrıca faturalarımızda bulunan hizmet bedeli, kayıp kaçak bedelleri de vatandaşlarımızın üstünde bir kambur gibi durmaktadır. Bu resmen bir soygundur ve bu gidişe dur denmelidir. Yetkililere seslenmek istiyoruz: “Bizler üzerimize düşen görevi yapacağız. Sizlerde bu halkımız için yapmak zorundasınız.”

İlçede bulunan 12 bin aboneden komisyon bedeli olarak da kesilecek aylık yaklaşık 18 bin liranın Fındıklı halkından çıkacağının unutulmaması gerektiği belirtilen açıklamada, en ufak resmi işlemler, yanlış okumalarda bile Ardeşen'e gitmek zorunda kalacak Fındıklı halkına halkımıza, bu çile çektirilmemesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, CHP İlçe örgütü muhtarlarla birlikte imza kampanyası başlatacakları ifade edilerek, en kısa zamanda bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol