banner51

Bu haber kez okundu.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU, FINDIKLI'DA

      CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fındıklı Belediye Başkanlığını Kazanan Ercüment Şahin Çervatoğlu'na tebrik ziyaretinde bulundu. 


    Belediye önünde bekleyen kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu,Fındıklı'nın derelerine sonuna kadar sahip çıkma özelliği ile Türkiye'ye örnek olduğunu söyledi.

     Çevre konusunda en duyarlı ilçe diye sorulması halinde Türkiye'de herkesin aklına ilk Fındıklı'nın geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Fındıklı çevre konusunda duyarlıdır. Derelerin özgürce aktığını gördük. Çocuklarımıza bunları emanet edeceğiz. Çocuklarımız bu dağlarda tepelerde ormanlarda gezecekler"dedi.
 

"YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI GETİRMEK İSTİYORUZ"


    Fındıklı Belediye başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu'nun  kapıya 7 ilke astığını ifade eden Kılıçdaroğlu, " 7 ilkeyi belediyeyi ziyaret eden kardeşlerimin okumasını rica ediyorum. O ilkelerden bir sapma olursa hemen uyarsınlar. Yeni bir siyaset anlayışını ülkeye getirmek istiyoruz. Kucaklayıcı, ayrıştırmayan bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyan bir anlayış. 'CHP iktidara geldiğinde şunu şunu yapacak' diye tehdit ediyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, hiçbir endişeniz olmasın."

ÇAY VE FINDIK BÖLGE EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çay ve fındığın bölge ekonomisi için önemine değinerek. Çay ve fındık Karadeniz'in stratejik ürünler olduğunu kaydetti. 


Çayın sorunlarını bildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Rize milletvekilleri 'Çay da taban fiyat olsun, Rize'nin sorunlarını çözelim' demiyor. Burada da özel olarak çay konusunda bir toplantı yaptık. Çay üreticileriyle, sanayicilerle özel bir toplantı yaptık. Bu sorunun nasıl çözüleceği ile alakalı oturduk, güzel güzel çalışmalar yaptık. Fındık, çay bu ülkenin ciddi bir sorunu. Çay ve fındık Karadeniz'in stratejik ürünleridir. Çay olmazsa Rize olmaz, fındık olmazsa Karadeniz olmaz. Dolayısıyla bu iki ürüne özel ağırlık vermek gerekiyor. İki ürünü üreten bütün üreticilere de her türlü desteği vermek gerekiyor. Bu verilebilirse pek çok sorun da çözülmüş olur" ifadelerini kullandı.

KENDİ ÜLKESİNİN TOPRAĞINA GALOŞLA NASIL BASAR


Erdoğan'ın toprağa basarken galoş giydiği fotoğrafı gösterip "Bir siyasetçi nasıl olur da kendi ülkesinin toprağına galoşla basar?" diye soran Kılıçdaroğlu, "Toprak temizliktir. Bir siyasetçi nasıl olur da, kendi ülkesinin toprağına galoşla basar? AKP'li kardeşlerime soruyorum, siz erdemden, toprağınızdan uzak durmayın. Ayakkabım toz olur, giydiğim pahalı elbise toz olur diye galoş giyenlere izin vermeyin!" dedi
 

SURİYELİLER KONUSUNUN ÇOK TARTIŞILAN BİR KONU


Son dönemde Suriyeliler konusunun çok tartışılan bir konu olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle devam etti.


"Suriyeliler var. Bu da son günlerde çok tartışılan bir olaydır. Suriye belasını bizim başımıza kim açtı''24 saatte Şam'da Merve camisinde namaz kılacağız' dediler. Yani Suriye'ye gireceklerdi 3,5 milyon Suriyeli Türkiye'ye girdi. Ensar diye karşıladık doğru, bakalım doğru, koruyalım doğru, çoluk çocuğu var, açlık sefalet olmasın bunların hepsi doğru ama yanlış bir dış politikanın Türkiye'ye maliyeti çok ağır oldu. Şimdi neredeyse düşman halindeyiz neden'Suriye'de Müslümanlar birbirlerini katlediyorlar. Bir grubun eline Rusya silah veriyor, öbür grubun eline de Amerikalılar. Siz birbirinizi öldürün silahı da biz size vereceğiz diyorlar. Suriye ile süratle barışmak lazım, Mısır ile süratle barışmak lazım. Doğu Akdeniz'deki haklarımızın korunması için bunlar çok önemli. Ben bunların hepsini söylüyorum. Bunlar olacak ama bunlar ne kadar geç olursa Türkiye vatandaşları o kadar ağır bedel ödeyecek."


Kılçdaroğlu, ardından Artvin'in Arhavi ilçesine hareket etti. 

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar, çiçek, düğün ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, düğün ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, gülümseyen insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 13 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık, düğün ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar, sakal, kalabalık ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar, sakal ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, kalabalık ve açık hava


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol