banner51

Bu haber kez okundu.

CHP YEREL YÖNETİM TOPLANTISINDA ÇERVATOĞLU'NA DESTEK 

           Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanlığı   2.  Yerel Yönetim komisyon toplantısı Fındıklı'da yapıldı.

     Tuncer Ergüven Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıya, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, Fındıklı Belediyesi CHP'li meclis üyeleri, CHP il ve ilçe yönetimi ile partililer katıldı. 
CHP İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun yanındayız mesajı verildi.  


     CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz burada yaptığı konuşmada , Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’na karşı son günlerde  karalama kampanyaları yapıldığını söyledi. 


        Çervatoğlu'na destek için yerel yönetim komisyon toplantının ikincisini Fındıklı'da yaptıklarını ifade eden Deniz, " Çervatoğlu’na karşı yapılan karalama kampanyalarına, provakatif girişimlere ve yalan haberlere karşı olarak belediye başkanımızın her zaman ve her koşulda yanındayız. Hiç kimse Belediye Başkanımızı , Fındıklı halkıyla beraber,kurmuş oldukları meclisleri ve  meci çalışmalarıyla geleceğin Fındıklı’sını inşa etme çalışmasından  vazgeçiremez. Yapılan saldırılar sadece Belediye başkanımıza değil Fındıklı halkına da yapılmıştır. CHP Rize İl Örgütü olarak her zaman Fındıklı Belediye Başkanımızın ve Fındıklı halkının yanında olacağız” dedi. 


          Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu yapılan kara propagandaya karşı ‘Halka rağmen değil, halkla birlikte’ diyerek çalışmalarını imeceyle sürdürmeye devam edeceğini ifade etti. 


        Yönetimde halkın söz sahibi olmasını sağlamak adına makam odasının kapısını kaldıran Çervatoğlu ‘’Kapı bir siyasal tercihti, sembolik olarak açmadık. Sözün, yetkinin, kararın Fındıklı Halkının olacağı bir yönetim anlayışıyla yola çıktıklarını bu şekilde devam edeceğiz" diye konuştu. 
Komisyon toplantısında İl genel Meclis üyeleri ve Belediye Meclis Gurup Başkan vekilleri de söz aldı.


         Toplantı Yerel Yönetim Komisyon Başkanlığına Pazar Belediye Meclis Üyesi Selçuk Vatandaş seçilmesi ve 3.toplantının 2 ay sonra Ardeşen’de yapılmasına karar verilmesiyle tamamlandı.

      Toplantının sonuç bildirgesi  ve Rize Belediyelerinin yapmış olduğu çalışmalarla ilgili  hazırlanmış olan raporlar Ağustos ayında yapılacak  “Rize Belediyelerinin ilk 120 günü “ konulu Basın toplantısında kamuoyuna açıklanacak…
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol