banner51

Bu haber kez okundu.

CUMHURİYET BAYRAMI FINDIKLI'DA KUTLANDI

 Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. kuruluş yıl dönümü, Fındıklı'da törenle kutlandı.

Kaymakamlık binası önünde düzenlenen törene Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Alim Eker, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Eniş daire amirleri, sivil toplum örgütü başkanları ve vatandaşlar katıldı. 

Kaymakam Karaman, burada yaptığı konuşmada,  Cumhuriyetin 91. yıldönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunun yaşandığını söyledi.

Cumhuriyetin Atatürk'ün önderliğinde milletin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eser olduğunu ifade eden Karaman, "Ülke ve millet olarak daha da kuvvetli olmak ve karşımıza çıkan engelleri aşabilmek için ihtiyacımız olan en önemli husus, İstiklal mücadelesindeki başarımızı borçlu olduğumuz birlik ve beraberliktir. Bugün de önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için yine birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Büyük ve güçlü Türkiye tasavvurunda farklı renklerin olması doğaldır. Biz farklılıkları zenginlik olarak gören, ortak tarih bilinciyle yoğrulmuş, ortak hedeflere kilitlenme kabiliyeti olan bir milletiz. Tarihimiz, farklılıkların yüzyıllarca nasıl bir arada yaşayabildiğinin somut göstergesidir. Bu duyguyu güçlü tuttuğumuz müddetçe aşamayacağımız sorun yoktur. Yakın ve uzak tarihimiz bunun örnekleriyle doludur"dedi.

Törende, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenler okunarak ödülleri verildi. 

Karamanda meydana gelen maden faciası nedeniyle halk oyunları gösterileri ve diğer eğlenceler iptal edildi. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol