banner51

Bu haber kez okundu.

 DSİ Fındıklı'da Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi


Devlet Su İşleri (DSİ) Rize Şube Müdürlüğü, Fındıklı'da muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediyesi Başkan Vekili Murat Köseoğlu, DSİ Rize Şube Müdürü İlhan Dinç ve müdür vekili Hamit Öztürk, ilçe özel idare müdürü Dursun Yaşaroğlu, İl Genel Meclisi üyesi Mustafa Şentürk ile muhtarlar katıldı.

DSİ'nin Fındıklı'da yapmış olduğu ve yapacağı projelerin   anlatıldığı toplantıda muhtarlarında talepleri dinlendi.

Kaymakam Karaman, burada yaptığı açıklamada, muhtarların derler konusunda zaman zaman talepleri olduğunu ifade ederek, "Çok büyük olmamakla beraber belli ölçüdeki sorunları biz Köylere Hizmet Götürme Birliği marifetiyle çözmeye gayret ediyoruz. Ancak bizim de yetemediğimiz alanlar var. DSİ Rize Şube Müdürlüğü yetkilileri de bugüne kadar yapmış oldukları çalışmaları ve planlama aşamasında olanları muhtarlara anlattı. Muhtarlarında taleplerini aldılar."dedi.

DSİ Rize Şube Müdürü İlhan Dinç ise, Fındıklı'da 1998 yılından bu güne kadar toplam 10 tane proje gerçekleştirdiklerini kaydederek, şunları aktardı:

"Gerçekleşen projeler, Çağlayan, Arılı, Sümer ve Kıyıcık Kontiva dereleri üzerinde yer alıyor. Yapılan bu çalışmaların bedeli 40 milyon değerinde.  Planlama aşamasında da 2 ayrı projemiz var. Bu projeler DSİ'nin öncelikli projeleri arasında yer alıyor. Bunların biri Arılı deresi ikinci kısım inşaatı ve diğer ise  Çağlayan ve Beydere taşkın koruma işi. Bu iki projeyi  2016 yılında planlaması için teklifte bulunduk. Bu projeler 30 milyon değerinde. 2016 yılında bütçeden para ayrılması durumunda yapımlarına başlayacağız" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol