banner51

Bu haber kez okundu.

EKMEĞE DE 50 KURUŞ ZAM!

Yeni yılın ilk saatleriyle birlikte yurt genelinde neredeyse bütün ürünleri etkileyen elektik, doğalgaz ve akaryakıt ile çeşitli harç ve vergilere gelen zamlar vatandaşları adeta şoka soktu.

            Yurt genelindeki zamlara tepkiler devam ederken Rize'de de ekmekte yeniden düzenleme yapıldı ve ekmeğe yüzde 20 zam geldi!

            Yeni düzenlemeli zamla birlikte Rize'de 250 gram ekmek 3Tl oldu.

            Yapılan açıklamalarda ise Dünyada ve ülkemizde gerek korona ve gerekse kuraklık ve iklim değişikliği gerekçe gösterilerek buğday sıkıntısı çekildiği, bunun da hem halkı hem de fırıncı esnafını vurduğu ileri sürüldü.

            Un fiyatlarında sürekli yükseliş ile un çuvalının 400 TL'yi geçmesi ve diğer maliyetler yüzünden yeniden fiyatlarda düzenleme yapılmasının öngörüldüğü kaydedilen açıklamalarda ekmek gramajının da 250 grama çıkarıldığı belirtildi.

            Bilindiği gibi Rize'de geçtiğimiz ay gramajı düşürülen ekmek, eski gramının 20 gram altına, 250 grama yükseltilirken fiyatına da yüzde 20 zam yapıldı.

            Geçtiğimiz Aralık ayında 270 gram ekmek, 220 grama düşürülmüş ve 2 Lira 50 Kuruş olan fiyatında ise değişiklik olmamıştı.
            Yeni yıla girilmesiyle birlikte başta elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek zamların ardından ülke genelinde birçok ilde ekmek fiyatlarına yapılan zamlardan Rize'de nasibini aldı.
            Rize'de 220 gram olarak satılan ekmeğin gramı 250 grama yükseltilerek, 2 Ocak 2022 Pazar gününden itibaren fiyatı 50 kuruş zam ile birlikte 3 TL olarak belirlendi.

            Yeni zamlardan sonra meşhur Rize Simidinin de zamlanıp zamlanmayacağı da merak konusu oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol