banner51

Bu haber kez okundu.

 Etkileşimli Matematik Öğrenme Projesi
Fındıklı Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından  "Etkileşimli Matematik Öğrenme Platformu Projesi" başlatıldı. 

Fındıklı Belediyesi'nin ortak olduğu projede eğitimler Anadolu Lise'si etüt sınıfında okul Matematik Öğretmenleri Hamdi Yıldız, Hesna Hacıömeroğlu ve Noyan Türeci tarafından veriliyor.  

Proje başlamadan önce öğrencilerin okudukları sınıf seviyelerine göre öğrenmekte en fazla güçlük çektikleri konular belirlendi. Okul öğretmenleri tarafından toplanan bu veriler  "Etkileşimli Matematik Öğrenme Platformu Projesi" program ve uygulama takviminin alt yapısını oluşturdu. 

Daha sonra uygulama aşamasına geçilerek, öğrencilere haftada 4 saat ders verilmeye başlandı. Çalışma esnasında Öğrenmede güçlük çektiğim konular nelerdir? Bu konuların öğrenilmesi için hangi bilgilerim eksiktir? Bu bilgileri nasıl edinebilirim? Sorulara yaklaşım biçimim ne olmalıdır? sorularına cevaplar aranarak çözümler üretiliyor. 
 
Öğrenci ve velilerin memnun olduğu proje yıl sonuna kadar devam edecek.

Öğrencilerin serbest ortamda rahatça kendilerini ifade edebilmelerine olanak sağlanan teneffüslerde Fındıklı Belediyesi tarafından sunulan ikramlar öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol