banner51

Bu haber kez okundu.

EVİ YANAN KİŞİYE KÖYLÜ SAHİP ÇIKTI

Fındıklı Yaylacılar Köyünde evi yanan Musa Kazım Kutluata ve oğlu Birkan Kutluata’ya köy sakinleri birleşerek yeniden ev inşa etti.

Köyün Aydınlık Mahallesindeki iki katlı evde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın sonucunda iki katlı ev tamamen yanmıştı. 

Kutluata ailesine Köy Muhtarı Gürhan Kutluata öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası sonucunda yeniden ev yapıldı. 

Yaylacılar köyü muhtarı yaptığı açıklamada, yangının ardından köyde yapılan toplantı sonucunda bir tuğla sende koy  sloganı ile  yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. 

Evin yeniden inşası noktasında iyi yerlere geldiklerini ifade eden Kutluata, " Bu yolda yürürken bizden desteklerini hiç esirgemeyen başta; sayın Kaymakamımız, Belediye başkanımız, muhtarlarımız, kurumlar, sivil toplum örgütleri, iş adamları, yöre vatandaşları, İstanbul ve Ankara Fındıklılar Derneği ile yurt dışından yardımda bulunan tüm yardımseverlere yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz"dedi.

Evin bazı eksiklerinin tamamlanması için yardıma ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Kutluata, Bırkan Kutluata Fındıklı Ziraat Bankası 600001000443140534765001 nolu hesabına yardım etmek isteyenlerin yardım edebileceğini söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol