banner51

Bu haber kez okundu.

Filistin'e Fındıklı'dan Destek
Çeşitli sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan oluşan bir gurup Fındıklı meydanında toplandı. 

Burada gurup adına açıklama yapan Bilgehan Kadıoğlu, Filistin'de İsrail'in yaptığı bu son katliamda 226 kişinin öldüğü, ölenlerin 44'ünün çocuk, 26'sının kadın olduğu, 635 kişinin de yaralandığını söyledi.

İnternet üzerinden vahşet  görüntülerine tanık olduklarını ifade eden Kadıoğlu, "Bombalarla can veren, kafası kesilen çocuklar kanımızı donduruyor, içimizi sızlatıyor. İsrail'in ve emperyalizmin yanı sıra, Filistin'deki gerici unsurların kıskacında, böylesi çok taraflı bir vahşet sarmalında, olan Filistinli masum sivillere oluyor. Rojova'da bölge halkı Işid canilerine karşı ölüm kalım savaşı veriyor. Gazze'de,  Batı Şeria'da,  Irak'ta,  Rojova'da , Musul'da ve Suriye'de ve daha pek çok coğrafyada egemenlerin çıkarları uğruna yaşananlar hepimizi derinden etkiliyor. Sivil halkın yaşadıkları üzüntümüzü ve öfkemizi büyütüyor,  İsrail kasaplarının, Işid canilerinin, gerici çetelerin öldürdüğü her masumda, bizler de ölüyoruz.  İsrail'e karşı en ufak bir tepkisi olmayan Işid çocukların kafasını kesiyor, sünni olmayanlar bir yana Sünnilerin içinde de kendi gibi düşünmeyenleri, katlediyor. Din ve Allah adına yaptığını söylüyor. Tek dertleri yaşamak olan insanlar, geleceğe umutla bakmak isteyen çocuklar hayalini bile kuramayacağı bir vahşetin kurbanı oluyorlar" dedi. 

Sovyet sonrası dönemde ABD'nin yağmalama alanına dönüşen Ortadoğu'nun  barındırdığı petrol yataklarından dolayı yıllardır büyük acılar çekildiğini kaydeden Kadıoğlu, şunları aktardı:

" Toprakları parça parça sürekli İsrail tarafından işgale uğrayan Filistin, Irak'ın işgali, işgal sonrası bölgedeki istikrarsızlık ve iç savaş politikaları, ABD güdümlü El kaide uzantılarının, İşid'in katliamları, bu çetelere yapılan yardımlar, silah, mühimmat ve para destekleri, Suriye'de, Rojova'da halkın kanını döken ve Suriye üzerinden, Türkiye'ye de bulaştırılmak istenen savaş politikaları, bölgede ABD planlarının ne şekilde işlediğini gösteriyor. Tüm bunlar olup biterken AKP iktidarının yaptığı ABD ve İsrail ile dostluğunu kuvvetlendirmek ve ABD'nin tüm politikalarının uygulanmasına zemin hazırlamak."

Gurup daha sonra Cumhuriyet caddesi boyunca slogan atarak yürüdü. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol