banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI ANAOKULU KİTAP OKUMA KAMPANYASI BAŞLATTI

Fındıklı Anaokulutarafından başlatılan “Hayde Kitap Okuyalım HAYDE!” projesi ilçe merkezinde ve köylerdebulunan anasınıflarının da katılımıyla uygulanmaya başlandı. 


Çocuklara kitap sevgisini kazandırmak, Aile ile kaliteli zaman geçirilmesini sağlamak, Kütüphane konusunda farkındalık uyandırmak, Kütüphane kullanımına özendirmek, Yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmekvb amaçlarla başlatılan projeyi, koordinatör öğretmen Kevser Şahin şöyle açıkladı: ‘’Bu projede aileler her akşam çocuklarına hikâye kitapları okuyorlar. Her sabah minik öğrenciler okudukları kitap kadar panoya daire yapıştırarak kitap kurdunu oluşturuyorlar. En uzun kitap kurdunu oluşturmak için okuyan öğrencilerimiz Fındıklı halk kütüphanesinden okuyup teslim ettikleri kitap başına bir kupon elde ediyorlar. 20 Kupon biriktirip getiren öğrencimiz hediye kitap kazanıyor. Projemiz, ilk haftasında olmasına rağmen kütüphanede bulunan 150 kupon bitti ve 300 tane daha bastırdık. Okul öncesi öğretmenleri, Aileler ve öğrencilerimiz tarafından projemiz, yoğun ilgiyle karşılandı. Çok mutluyuz.’’


Projeden umutlu olduğunu ve aldıkları olumlu dönütlerin heyecan verici olduğunuifade ederek sözlerine başlayan Fındıklı Anaokulu Müdürü Ayşe Akkaya Ellialtı, “Okulumuzda birinci dönem uyguladığımız ‘’ Sanal Değil, Gerçek Oynuyorum’’ projemizle öğrencilerimiziteknoloji bağımlılığından koruyarak, telefon tablet ve televizyonun süreli kullanımını sağlama yolunda tohumlar atık. Süreli teknoloji kullanımından arta kalan zamanı faydalı bir alışkanlıkla doldurmak adına, önceki projemizin devamı niteliğinde ‘’Hayde Okuyalım HAYDE!’’projemizi başlatarak tohumları yeşertmeye başladık.Okul öncesi çağı çocuklarında kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı oluşturmaya yönelik geliştirdiğimiz projemizi, ilçe geneline yayarak kitap okuma konusunda farkındalık yaratmaya çalışmaktayız. Erken yaşlarda çocuklara kitapları sevdirmek, kitap okuma alışkanlığı ve bilinci oluşturarak çocukların gelişimlerine katkı sağlamanın yanı sıra, aileleri de işin içine katarak ailede kitap okuma kültürü oluşturmak gelecek nesillerin yetişmesinde atılmış önemli bir adımdır. Kitap sevgisi ve okuma bilinci oluşan çocuklar aile ve toplum adına kazanılmış bir değerdir. Fındıklı Halk Kütüphanesinin desteği, ilçemiz okul öncesi öğretmenleriveebeveynlerinin de katılımlarıyla okuyan, anlayan, sorgulayan bir toplum oluşturmak için çıktığımız bu yolda,hem ilçemiz hem de ülkemiz adına MEB 2023 vizyonuna yönelik olumlu gelişmelere bir yenisini ekleme gayretindeyiz. Tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.’’ diyerek eğitimde güzel örneklerin ilçemizde uygulandığını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol