banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI ÇAYKUR'UN KAPASİTESİ ARTIYOR
 Fındıklı Çaykur çay fabrikasına yapılan yeni ek bina ve makine parkıyla şuanda 210 ton olan günlük işleme kapasitesi 350 tona çıkacak.

Kapasite artırımı ve yenileme çalışmaları devam eden Fındıklı Çay Fabrikası’nda Çay İşletmeleri Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu çalışmaları yerinde inceledi. 

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu beraberinde Genel Müdür Yardımcısı Dr. Turgay Turna, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin ve Fındıklı Özel İdare Müdürü Dursun Yaşaroğlu ile birlikte Fındıklı Fabrikasında devam eden çalışmalar hakkında fabrika müdürü Üzeyir Tekeşin ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldılar.

Çaykur’un teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiğini dile getiren Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu, ‘’Göreve geldiğimizden itibaren üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla asla teknolojik gelişmelerin uzağında kalmadık, bu amaçla gerçekleştirdiğimiz hizmetimizin bir parçası olan yenileme ve kapasite artırımı çalışmalarımız Fındıklı Çay Fabrikası’nda hızla devam ediyor’’ dedi.

Kapasite artırma çalışmaları kapsamında Fındıklı fabrikasının mevcut binasına ilave fırın ve fermantasyon üniteleri yapıldığını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Ek Kapasite artırma çalışmalarımızı hızlı bir şekilde yürütüyoruz.  Fındıklı fabrikamızda yaptığımız revize ve yeni ek bina ve makine parkıyla şuanda 210 ton olan günlük işleme kapasitesi 350 tona çıkmış olacak. Şu anda 22.740 metre kare olan fabrika binamızı, fabrika sahasında atıl olarak duran arazi üzerine yapılan 1380 metrekare alanla 24.120 metre kare alana çıkartmış oluyoruz.  Bir aksilik olmaz ise çay sezonuna kadar fabrikayı yetiştirmeye çalışıyoruz. Toplam 8.650 ton kapasite ile 2016 sezonuna girmiş olacağız. “ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol