banner51
19 Kasım 2018 Pazartesi

FINDIKLI CHP "İLÇE HASTANESİ İŞLEVSİZ"

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı, Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi’nin işlevsiz hale geldiğini iddia etti.

09 Ocak 2018 Salı 16:50
Bu haber 2810 kez okundu
FINDIKLI CHP

CHP Fındıklı İlçe Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, hastanede dört yıldır ameliyat yapılmadığı belirtilerek, dolayısıyla yatan hasta servislerinin işlevsiz ve yeterli hemşirenin olmadığı kaydedildi. 

Her bireyin sağlık hizmeti alma hakkının olduğu ifade edilen açıklamada, " Hastaneler hasta sayısına göre yönetiliyor. Doktor, hemşire, sağlık personeli buna anlayışa göre görevlendiriliyor. Bugün tüm hastanelerimizdeki döner sermaye bunun örneklerinden bir tanesidir.Ne kadar çok hasta, o kadar çok döner sermaye ilişkisine dönmüştür" denildi. 

Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi isminin kaldığı içinin boşaltıldığı kaydedilen açıklamada, yetkililere şu sorular yöneltildi:

"Bölge hastanemizin ismi yukarıdaki gibi kalıp tekrar bölgeye ekip ve ekipmanı ile birlikte hizmet edecek mi? Kapı dibinde çalışan hemşire ve personelimiz ilçemizin insanları neden tayin isteyip  geçici de olsa neden gitmek istiyorlar? İlçemiz hastanesine gelen çalışanlar geldikleri hastanelerdeki özlük haklarına göre mi geliyorlar? Hastanemizde çalışan ambulans şoförü ve erkek hemşire bizim ihtiyacımızın olmasına rağmen neden Kaçkar Devlet Hastanesinde çalıştırılıyor? Şu anda hastanemizde uzman olarak dahiliyeci, cerrah, aile hekimi, diş doktoru bulunmaktadır. Hastanemize tedavi hakkımız olan diğer branştaki doktorlarımızın da gelebilmesi noktasında yetkililerimizin çalışmaları ne durumdadır?
Uzman hekimlerimizin sağlıklı hizmet verebilmeleri için yeterli ekip ve ekipmanları bulunmakta mıdır?"

Sağlık hizmeti almak ve hastaneden tam anlamıyla faydalanılması gerektiği belirtilen açıklamada, Sağlık çalışanlarının istek ve talepleri öncelikle olup, çözüm önerilerinde katkıda bulunması gerektiğine işaret edildi. 

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
banner17
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV