banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA ÇAY MECİ İLE TOPLANDI

Fındıklı'da 150 kişinin oluşturduğu meci ile toplanan çaydan elde edilen gelir, sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi için harcanacak.

Osman Terzi’nin belediyeye bağışladığı 16 dönüm arazide çay toplama hasadına sanatçılarda eşlik etti.   Sanatçılar Hülya Polat, Selçuk Balcı ve Birol Topaloğlu ellerine enstrümanları ile tarlaya girdi, türküler söyleyerek çay hasadı yaptı. Çay hasadından elde edilecek gelir, hayvan rehabilitasyon merkezi inşaatında kullanılacak.

Bir yandan çay toplayıp bir yandan türkü söyleyen Hülya Polat, ‘’Meci kültürünün hala yörede yaşatılıyor olması ve insanların bu davete katılması beni çok mutlu etti. Burada birbirini tanıyan tanımayan onlarca insan hayvanlar için yapılacak rehabilitasyon merkezine katkı sağlamak için buluştu’’ dedi.

Selçuk Balcı da “Güzel bir davet vardı. Buna kayıtsız kalmamak adına Çayeli’nden geldim. Burada insanların bir olup hayvanlara destek vermesi çok hoşuma gitti. Bir kez daha katılan herkese teşekkür ediyorum. İyi ki katıldım’’ diye konuştu.

‘SANATÇILARIMIZIN DESTEĞİ İLE HASADIMIZI YAPIYORUZ’

Sabah erken saatlerden vatandaşlarla beraber çay tarlasına giren Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu ise, “Hayırsever bir vatandaşımızın bağışladığı çay bahçesinde birinci sürgünü de meci yöntemiyle hasat etmiştik. İkinci sürgün içinde davetimizi yaptık. Daha yoğun bir katılımla ve sanatçılarımızın desteği ile hasadımızı yapıyoruz. Yardımlaşma geleneğinin genç, yaşlı, kadın, erkek hep beraber yaşatıldığını bugün burada görmüş olduk. Elde ettiğimiz gelir hayvan rehabilitasyon merkezimiz için kullanılacak’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol