banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI'DA ÇÖP ARITMA TESİSİ FAALİYETE GEÇTİ

Fındıklı belediyenin kendi imkanları ile kurduğu çöp arıtma tesisi faaliyete başladı.

              Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, tamamen belediyenin kendi imkânlarıyla yaptıkları tesisin hem belediyeye maddi gelir getireceğini hem de istihdam sağlayacağını ifade etti.
              Çervatoğlu, yaptığı açıklamada, “Bin metre kare alanda Fındıklı Belediyesinin geri dönüşüm ayrıştırma ve ayıklama merkezini hayata geçirdik. Yönetime geldikten sonra sadece Fındıklı’da değil tüm dünyada en büyük sorunun çöp olduğunu benimseyen belediyelerden biriyiz. Geri dönüşümü mümkün olan çöpleri ayrıştırarak toplayabilir miyiz diye yola çıktık” dedi. 

              Geçtiğimiz çöpleri ayrıştırarak toplamaya başladıklarını belirten Çervatoğlu, "Geri dönüşümü mümkün olan çöpleri büyük bir kısmını çok cüzi miktarlarda biz topladık. Bertaraf etmek için lisanslı firmalara vermiş olduk. Çok komik rakamlara verdik. O komik rakamlardan ise iki tane engelli kardeşimize istihdam kazandırmış olduk. Dolayısıyla bu tesiste çok daha fazla kişi istihdam sahibi olacak. Niyetimiz daha yaşanabilir Çevreye duyarlı, temiz çöpten arınmış bir Fındıklı yaratabilmek hedefimizi gerçekleştirdik” diye konuştu
 

RİZE'NİN İLK ÇÖP ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

RİZE'NİN İLK ÇÖP ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

RİZE'NİN İLK ÇÖP ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

RİZE'NİN İLK ÇÖP ARITMA TESİSİ HİZMETE GİRDİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol