banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI DEMOKRASİ GÜÇLERİ
EMEP Partisi ilçe teşkilatında düzenlenen basın açıklamasından Fındıklı Demokrasi Güçleri Platformu adına konuşan Bilgehan Kadıoğlu, Kobani'de emperyalistlerin buyurduğu gibi IŞİD ve YPG'nin çatıştığını söyledi.

Gerek Kobani de gerekse Ortadoğunun diğer alanlarında IŞİD barbarlığına karşı insanlığın top yekün bir direnişi olduğunu belirten Kadıoğlu, "IŞİD terörü sadece Kürtleri vurmuyor, Türkmenleri, Arapları, Suryanileri, Ezidileri kısaca kendinden olmayan bütün canlıları yok etmeye çalışıyor. Her türlü kuşatma ve ambargoya rağmen yürekleriyle direnen ve tabiri caizse vatan savunması yapan bu halkı selamlamak vicdan sahibi her kesin görevidir."dedi.

Ortadoğuda IŞİD terörü sürerken, ülkemizde ise AKP terörünün hız kesmeden devam ettiğini kaydeden Kadıoğlu,şunları aktardı:

 "Hak ve özgürlük için sokağa çıkanlara karşı uygulanan devlet terörünün yanında iş cinayetleriyle de emekçiler katledilmektedir. İş cinayetlerinde 2013 yılında 1235 işçi yaşamını yitirirken 2014 yılının ilk 10 ayında 372’si maden işçisi olmak üzere toplamda 1500 işçi yaşamını yitirmiştir. IŞİD çeteleri Ortadoğu’yu kan gölüne çevirirken ülkemizde ise AKP hükümeti ve devlet yalan ve liyakar tutumlarıyla bütün ülkeyi kan gölüne çevirmektedirler. Soma katliamında duyduğumuz yalanların aynısını Ermenek katliamında devlet yetkilileri tarafından tekrar duymaktayız. Önlem alacaklarını söyleyerek torba yasayla işçi ve emekçileri daha fazla açlığa ve yoksulluğa mahküm etmektedirler. Bir kez daha belirtiyoruz; daha önceki iş cinayetlerinde olduğu gibi Ermenek ve Isparta iş cinayetlerinden birinci derece AKP hükümeti sorumludur. Enerji ve tabii kaynaklar bakanı, Çalışma ve sosyal güvenlik bakanı ve Başbakan derhal istifa etmeli ve sorumlular yargılanmalıdırlar."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol