banner51

Bu haber kez okundu.

 FINDIKLI DOĞALGAZDA KARARLI

Kaymakam Enver Yılmaz başkanlığında doğalgaz talep toplama toplantıları ve çeşitli araştırmalar yürütülüyor.

Doğalgaz konusunda muhtarlarla yapılan toplantının ardından ikinci toplantı sivil toplum örgütü temsilcileri, site yöneticileri  ve ilçede faaliyet gösteren fabrika müdürleri ile yapıldı.

Kaymakam Yılmaz, yaptığı açıklamada,  Fındıklı'ya doğalgaz gelmesiyle ilçenin de çehresinin değişeceğine inandığını söyledi.

Doğalgazın daha ekonomik ve çevreci bir yakıt olduğunu kaydeden Yılmaz, " İlçedeki elektrik abonelerin sayısının %60'ının doğalgaz istemesi halinde ilçeye doğalgaz gelecektir. Doğalgazın gelmesi konusunda bizler üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Burada en büyük görev gine vatandaşa düşüyor. Site yöneticileri ile yaptığımız toplantı sonucunda yöneticiler de vatandaşları bilgilendirecek. Daha sonra doğalgaz konusunda bilgisi olan vatandaşlarda çevresindekileri bilgilendirmesi gerekiyor. "dedi.

Yılmaz, doğalgaz talebinde bulunan vatandaşların,  abone bağlantı bedeli olan 398 lirayı Rize İl Özel İdaresi tarafından açılan T.C. Ziraat Bankası Rize Merkez Şubesi TR15 0001 0002 4829 3288 4550 58 IBAN numaralı banka hesabına aktarması gerektiğini vurgulayarak, " Şayet olumsuz bir durum olması durumunda yatan paralar yasal faiziyle geri iade edilecektir. Vatandaşlarda bu konuda kaymakamlık,  belediye,  muhtarlıklar ve site yöneticilerinden gerekli bilgiyi alabilir." diye konuştu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol