banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI HDP BÜROSUNA SALDIRI

Fındıklı'da HDP'nin seçim irtibat bürosuna,‘ırkçı bir grup’olduğu ileri sürülen ancak kim yada kimler tarafından yapıldığı henüz belirlenemeyen bir saldırı düzenlendi. Saldırıda seçim bürosunun yakılmak istendiği belirlendi.

Fındıklı kent merkezindeki seçim bürosuna önceki gece saat 03.00 sıralarında, camını kırarak kundaklama eylemi gerçekleştiren saldırganlar, içeriye yanıcı madde atarak yaktı.

Büroda çıkan yangını fark eden bina sakinleri yangına kendi imkanları ile müdahalede bulunarak söndürdü. Çıkan yangında büroda maddi hasar meydana geldi.

Saldırıya dair bilgi veren HDP Rize Milletvekili Adayı Turgay Köse, "Gece saat 04.00 dolayında Fındıklı Emniyeti Müdürlüğü telefonla aranarak seçim bürosunda yangın çıktığı haberini verildi ve seçim bürosuna gelmemi istendi. Olay yerine geldiğimde yangın söndürülmüş olay yeri inceleme ekipleri inceleme yapıyordu" dedi.

Saldırının başta Ankara ve Serik olmak üzere birçok yerde gerçekleşen saldırılardan bağımsız olmadığını belirten Köse, "Başbakan, Cumhurbaşkanı konuştukça seçim bürolarımız saldırıya uğramaktadır. Dört gün önce yine seçim bürosunun giriş kapısına tehdit içerikli mektup bırakılmış, dışarıya astığımız parti bayrakları ise indirilmişti. Konuyla ilgili her türlü başvuru yapılmasına ve bizzat ilçe kaymakamıyla görüşmemize rağmen yetersiz tedbirlerden dolayı bu olay gerçekleşmiştir. Yapılan saldırı kesinlikle münferit bir olay değil tasarlanarak gerçekleşmiştir" diye konuştu.

Bir miktar maddi hasarın meydana geldiği saldırı nedeniyle önceki gün HDP seçim bürosu önünde, Hasan Zorlucan tarafındanyapılan basın açıklamasında, bu saldırının aslında, demokrasiye, halkların kardeşliğine, barışa ve Fındıklı'daki tüm demokrasi güçlerine karşı yapılmış bir saldırı olduğu ve bu tür saldırıların mücadelelerine zarar veremeyeceği vurgulandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol