banner51

Bu haber kez okundu.

Fındıklı HES protestosu
 Fındıklı ilçesinde yapılması planlanan hidroelektrik santrali (HES) projesi için düzenlenen ÇED bilgilendirme toplantısı, vatandaşlar salona girmediği için yapılamadı.

Rize Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Çağlayan Deresi üzerinde yapılması planlanan Taşdibi HES projesi kapsamında ÇED bilgilendirme toplantısı yapılacağını duyurdu. Fındıklı Derelerini Koruma Platformu öncülüğünde HES projesini protesto için bir gurup Cumhuriyet caddesi dört yol kavşağı mevkiinde toplandı. Buradan toplantının yapılacağı Halk Eğitim Merkezi'ne kadar slogan atıp dövizler taşıyarak yürüdü.

Halk Eğitim Merkezi önünde toplanan gurup toplantının yapılacağı salona girmedi. HES projesini yapacak olan firmaya tepki gösterdi. Daha sonra salona giren Fındıklı Derelerini Koruma Platformu yetkilileri ile bazı köy muhtarları, katılım olmadığı için toplantının yapılamadığı şeklinde tutanak tutulmasını istedi. Yetkililer de tutanak tutarak salondan ayrıldı.

Fındıklı Derelerini Koruma Platformu Sözcüsü Hüseyin Acar, burada yaptığı açıklamada, satılık, toprak, su, orman ve yaylalarının olmadığını ifade ederek, " Hala görmediler. Hala duymadılar. Biz bunlara gereken dersi şimdiye kadar verdiğimiz gibi şimdiden sonra hep beraber gereken dersi vereceğiz."dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol