banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI İBN-İ SİNA 2. KEZ AVRUPA’YA GİDİYOR
 Fındıklı İbn-İ Sina Meslek Lisesi Avrupa Birliği projeleri kapsamında 4 Öğretmen ve 30 öğrenciile Portekiz ve Slovakya’ya gidecek.

AB Erasmus + projesi kapsamında 2015 yılında “Toplum Sağlığında İlk Yardım” projesiyle 64 öğrenci ve 7 öğretmeni ile Portekiz ve Polonya’ya giden Fındıklı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu yıl da yeni bir başarıya imza atarak Türkiye’deki  2296 proje arasından “Gebelik Ve Ekg Alanında Öğrencilerimizin Avrupa Deneyimi”  adlı projesiyle yeterli puanı alarak  yurt dışına gidecek olan 324 okuldan biri oldu.

Bu yıl 4 Öğretmen ve 30 öğrencisi ile Nisan ayı içerisinde Portekiz’e, Haziran ayı içerisinde ise Slovakya’ya gidecek. Her ülkede 15 günlük staj yapma imkanı bulacak olan öğrenciler Avrupa’da ki deneyimlerini diğer arkadaşlarına aktaracak.

     Okulundan yapılan açıklamada, projenin ortak okullara, eğitim camiasına Rize'ye hayırlı olması temennisinde bulunularak, Projeyi hazırlamada  emeği geçen ve destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, idarecilere, öğretmenlere,  ulusal ve uluslararası ortak kurumlara teşekkür edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol