banner51

Bu haber kez okundu.

FINDIKLI İBN-İ SİNA AVRUPA’DA

     Erasmus+ projesi kapsamında Fındıklı İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci ve Öğretmenleri ile  Romanya ve Çekya’ya gitti


      Türkiye Ulusal Ajansına sunulan 2143 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanların içerik değerlendirmesine alınması sonucunda, 518 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazandı. Desteklenecek 518 projenin bir tanesi de İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırlamış olduğu "Sağlık Sınır Tanımaz “adlı proje olmdu.. Bu proje kapsamında 12 öğrenci Romanya’da 12 öğrencide Çek Cumhuriyeti'nde iki hafta sürecek olan staj faaliyetlerini tamamlayarak 1 Eylül 2019 da proje tamamlanacak.


        Birinci faaliyette yer alan 12 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmenden oluşan grup, Romanya’da bulunan Scoala Postliceala Sanitara "Fundeni" kurumuna ‘’Mekanik Ventilasyon’’ konusunda staj yapmak için gittiler.Oradaki sağlık konusundaki uygulamalarının yanında sosyal,kültürel gezilerde bulundular.


       İkinci faaliyette yer alan 12 öğrenci de “Polisomnografi Teknikleri” konusunda Çekya’da bulunan Střednízdravotnickáškola a Vyššíodbornáškolazdravotnická sağlık eğitim merkezinde uyku tetkinin nasıl yapıldığını, EEG, EOG, EMG ve EKG’nin ne olduğunu, hangi zamanlar vücudun nerelerine uygulandığını ve sonuçları okuyabilmeyi, aynı zamanda vücut pozisyonları, nefes alış şekli ve basıncı, damarlardaki oksijen oranını analiz ederek sayısal verilere dönüştürüp sonuçlarını okuyabilmeyi öğrendikleri bir staj yaptılar.

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 14 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor, ayakta, gökyüzü, ayakkabılar ve açık hava


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol